Küçük Dev Adam çiçekler ile anıldı

Cep Herkülü lakaplı Dünya Halter Şampiyonu Naim Süleymanoğlu vefatının 6'ncı yılı'nda Dernek olarak, Kırklareli  Belediyesi ve Belediye meclisi tarafından  adı verilen Bademlik Mahhallesi Naim Süleymanoğlu  sokakta bulunan Kaidesi başında anıldı.
Kırklareli Balkan Türkleri Göçmenler Dayanışma Derneği Başkanı Erol Ateş, Derneğin eski Başkanlarından Varol Şen, İstanbul'da çeşitli Balkan Rumeli  Derneklerinde görev alan Engin Özkan, Kırklareli Balkan Türkleri Göçmenler Dayanışma Derneği Yönetimi, Üyeleri ve misafirlerin katılımı ile Bademlik Mahallesi Naim Süleymanoğlu Sokakta bulunan Kaidesinin başında  merhum Naim Süleymanoğlu dualar ile anıldı.
Kırklareli Balkan Türkleri Göçmenler Dayanışma Derneği Başkanı Erol Ateş yaptığı konuşmada, "Türk ve Dünya Halterinin Efsane ismi, 3 kez Olimpiyat Şampiyonu, 7 kez Avrupa Şampiyonu, 7 kez Dünya Şampiyonu ve 46 Dünya rekorlu bulunan; Özgürlük Savaşçımız, Milli Haltercimiz Naim Süleymanoğlu’na vefa borcumuzu asla unutmayacağımızı unutturmayacağımızı belirterek vefatının 6'ncı yılında saygı, sevgi, rahmet ve minnetle anıyorum" dedi. Konuşmanın  ardından katılımcıların kaideye  çiçek  bırakmasından sonra dernek binasına geçildi. (A.Kaya)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol