Kötü niyetlilere karşı tedbirli olalım

Kırklareli Valiliği, koronavirüs risk taramasını bahane ederek evlere test yapmak için gelen kişilere karşı vatandaşları uyardı. Valilik; Sağlık Bakanlığı’nın Koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yaptığını kamuoyuyla paylaştı.

Kırklareli Valiliği, vatandaşları kötü niyetlilere karşı uyardı. Koranavirüs risk taramasını bahane ederek evlere test yapmak için gelen kişilere karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiği kamuoyuyla paylaşıldı. Konuyla ilgili olarak Kırklareli Valiliği’nden yapılan bilgilendirmede, “Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yapmaktadır. Sağlık Bakanlığından geldiğini iddia ederek maske, el antiseptiği, önlük veya koruyucu gözlük dağıtımı yapanları; maske, el antiseptiği, önlük veya koruyucu gözlük kullanımını uygulamalı olarak göstermek isteyenleri; Koronavirüs'le ilgili bilgilendirme veya evde Koronavirüs taraması yapacağını beyan edenlerin Koronavirüs'e karşı evi dezenfekte edeceğini söyleyenleri evinize almayın. 

Sağlık Bakanlığından aradığını söyleyerek Koronavirüs'ten koruyucu malzeme göndermek, evde COVID-19 hastası olup olmadığını tespit etmek, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan arayarak uzaktan eğitimle ilgili bilgilendirme yapmak üzere bilgilerinizi isteyenlere adınızı ve adresinizi vermeyin. Ayrıca yapılan bu uyarılarımızı evlerimizde ve yakınlarımızda bulunan, yaşlı, elektronik aletleri kullanamayan, evde tek başına kalan kişilere de bu uyarıları iletip bilgilendirelim.” ifadelerine yer verildi. 

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol