Kırklareli’nin yerel lezzetleri için ünlü dokunuşu

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Kırklareli’nin Yerel Lezzetleri’nin tanıtımı ve pazarlanması amacıyla Aktör Mert Fırat ile DasDas Sanat Merkezi mutfağında bir araya geldi.
Kırklareli Peyniri, Köftesi, Kıvırcık Kuzusu, Hardaliyesi ve Kırklareli Şarapları’ndan oluşan menünün tadımı Aktör Mert Fırat’a yaptırılarak, ilki Eylül Ayı’nda İstanbul’da gerçekleştirilecek “Sıfır Atık” yaklaşımlı sürdürülebilir Müzik Festivali Festtogether’ın önümüzdeki yıl Kırklareli’de yapılması için talepte bulunuldu.

Aktörlüğü kadar hayata geçirdiği Kalkınma Odaklı Projelerle de adından söz ettiren Sanatçı Mert Fırat ile sürdürülebilirlik ve Kırklareli üzerine sohbet edildi. Istranca Ormanları ve İğneadaBölgesi’nin Yaz ve Eko Turizm potansiyelinin arttırılması ve tanıtımı konularında fikirler geliştirildi. İstanbul AtaşehirDasDas Sanat Merkezi bünyesinde bulunan DasDasMutfak’ta gerçekleşen buluşmada Kırklareli’dekiBağcılık, Tarım, Süt Ürünleri Üretimi ve ilin Et Kalitesi konularında Mert Fırat ve ekibi bilgilendirildi.“Kırklareli Peyniri” ile “Kırklareli Mutfağı” isimli kitaplar hediye edildi.
Kırklareli Yerel Ürünleri’nin tadımı yapıldı
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsanve ilgili personelin katılımıyla gerçekleşen toplantıda ilimizde üretilen farklı peynir çeşitleriyle hazırlanmış paketin yanı sıra ilimizde üretim yapanüç Şarap Firması’nın katılımıyla Şarap Tadımı da yapıldı.
Kırklareli Şarapları’nın hikâye ve kaliteleriyle yakından ilgilen Mert Fırat Kırklareli Köftesi, Kırklareli Kıvırcık Kuzusu, Kırklareli Peyniri veHardaliye’den oluşan menüye hayran kaldı. En yakın zamanda bu lezzetleri yerinde tatmak için ziyarete geleceğini belirtti. DasDas Mutfakta Kırklareli Lezzetleri temalı bir yemek organizasyonun yapılması için el sıkışıldı.
* Başkan Ilık; “İlimiz lezzetlerini Türkiye’nin her yanında tanıtıyoruz”
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık;“Kırklareli yerel lezzetlerinin tanıtımı için önemli bir buluşmayı gerçekleştirdik. DasDas Mutfak bünyesinde Kırklareli Lezzetleri temalı organizasyonlar düzenlemek, buraya ilimizin yerel ürünlerini vermek bizler için çok önemli. Ama asıl önemli olan Mert Fırat’ın gönlünü kazanabilmek ve geliştirdiğimiz fikirleri uzun süreli bir iş birliğine dönüştürebilmek. Bu sebeple Mert Fırat ve ekibini Kırklareli’ye davet ettik. İlimizin değerlerini daha iyi ve yerinde tanıtabilmek hedefindeyiz. Ayrıca Sıfır Atık hedefiyle hayata geçirdikleri “Festtogether Sürdürülebilir Müzik Festivali”içinde adayız. Önümüzdeki yıl bu organizasyonu Kırklareli’de, İğneada bölgemizde yapmak için kendilerine teklif götürdük. Bu bir tanışma toplantısı, ilimizin değerlerinin bir kısmının paylaşılabildiği bir etkinlik oldu. Tanıtım için gelen firmalarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Umuyorum Mert Fırat ve DasDas ile yapacağımız projeler zamanla çeşitlenecek ilimizin tanıtımına önemli katkılar sağlayacak” dedi. (KTSO)
Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol