Kırklareli'nin kasaba kalmasının mimarı, "Basri Müdür, yine iş başında"

Ağustos 2012 tarihinde İmar ve Şehircilik Müdürü Basri Gürel, görevinden alınmış, İtfaiye Müdürlüğü'ne getirilmişti. Kırklareli Belediye Başkanlığı'nın yaptığı bu değişiklik, özellikle birimdeki yavaş işleyiş ve aksaklıkları ortadan kaldırmak adına vatandaş tarafından olumlu karşılanmıştı. Ancak kısa bir süre önce Gürel, tekrar aynı göreve geldi. Böylece Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ndeki hantal yapı tekrar ger dönmüş oldu…

Kırklareli Belediyesi, bünyesindeki mevcut hantal yapıyı ortadan kaldırmak ve işleyişi daha hızlı hale getirmek adına Ağustos 2012 tarihinde İmar ve Şehircilik Müdürü Basri Gürel'i görevinden almış, İtfaiye Müdürlüğü'ne getirmişti.

Şu ana kadar Belediye içerisinde en çok konuşulan personel olarak tanımlanan Basri Gürel hakkında vatandaşların eleştirileri doğrultusunda gerçekleşen bu atama, yine halk tarafından son derece olumlu karşılanmıştı.
Basri Gürel, kısa bir süre önce yine İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevine geri geldi. Belediye'de hangi siyasi görüş hakim olursa olsun, uzun bir süredir koltuğunu koruyan Gürel ile birlikte İmar ve Şehircilik Müdürlüğü birimindeki aksama, ağırlık ve çözümsüzlük de geri gelmiş oldu.
Gürel, birçok sektörü yakından ilgilendiren İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde yaşanan yavaş isleyiş ve bir dizi aksaklığın en önemli sebebi olarak gösteriliyor. Özellikle Belediye'nin en önemli gelir kaynaklarından bir tanesi, tahakkuku tahsile bağlı olan böyle bir birimde işlemlerin keyfi olarak yavaş islemesi ve yine "çavuş-ahbap" ilişkilerinin ön plana çıkmasının tek sebebi olarak Şehircilik ve İmar Müdürü Basri Gürel gösteriliyor.
Mesai saatleri içerisinde sık sık yerinde bulunmayan, yaz döneminde izin hakkını kullanan personelin izne çıkması sebebiyle yaz döneminde aksakların daha da çoğalmasına neden olan, vatandasın tabiriyle sadece bir imza ile çözülecek işleri bile keyfi sebepler ile çözümsüzlük formülü haline getiren Gürel, bu anlamda vatandaşı adeta kapılarda süründürüyor.
Vatandaşın problemine çözüm üretmek yerine daha çok çıkmaza sokan tarzı ile bu önemli makamı hiçe sayan Basri Gürel'in tekrar göreve getirilmesi, kritik bir yerel seçim öncesinde Kırklareli Belediyesi Başkanlığı'nın durumunu gözler önüne seriyor.
Vatandaşlar konu ile ilgili olarak yaptıkları yorumlarda; "Uzun bir süredir Şehircilik ve İmar Müdürlüğü'nde yaşanan bu aksaklıklardan şikâyetçiydik. Kime sorsanız o birimdeki çalışmalardan memnun olan bir kişi bile bulamazdınız. İlimizde yapılaşma sektörü sırf bu birimdeki aksaklıklar nedeniyle yavaşlama noktasına geliyor. Gereksiz bürokrasi ve keyfi uygulamalar nedeniyle canımızdan bezdik. Bu durumun en büyük sebebi her dönemde her başkanın adamı, her siyasi görüşün yoldaşı Basri Gürel'dir. Şimdi tekrar göreve geldiğini öğrendik. Allah yardımcımız olsun" dediler.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Bırakın çamur atmayı.. Söyleyin bakalım neyinize ters düştü basri bey!!!

  2. eyvah ki ne eyvah

  3. yaw kardeşim ''Halkın sesi'' safsatasının arkasına sığınarak belediye hakkında demedik laf bırakmıyorsunuz sonra da kalkmış tarafsızız diyosunuz ama biz sizi burada eleştirince yorumlarımızı yayınlamıyorsunuz... Allah sizi bildiği gibi etsin

  4. Beledeyenin mevcut durumu süper oldu 6 aydır ruhsat çıkmıyor arsa değerlerini yarı yarıya düşüren yeni müdür vatandaşı mağdur etti. Kırklareli inşaat piyasası batmak üzere bunu da haber yapın yapabiliyorsanız

  5. Bu türlerin günleri bu tür günler...