Kırklareli’nin ihracatı Ocak Ayı’nda yüzde 33 arttı

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, ilimizin Ocak Ayı ihracatına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ocak ayında 11 milyon dolar ihracat yapan Kırklareli, yüzde 33’lük bir artış göstererek bu konuda ki dikkat çeken illerden birisi oldu. Kırklareli ihracatını ağırlıklı olarak hububat alanında gerçekleştirdi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’nin Ocak Ayı İhracat Rakamları ile ilgili açıklamasını değerlendiren Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık 14 milyar 765 milyon dolar olan Ocak ayı ihracatımızda en dikkat çekici artışlardan birisin,n KLırklareli’nde olmasının sevindirici bir gelişme olduğunu ifade etti.
“Katkı sunan firmalarımıza
başarılarının devamını diliyorum”
Başkan Ilık açıklamasında, “Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle tarafından Hatay’da düzenlenen toplantıda Ocak Ayı İhracat Rakamları açıklandı. Yapılan açıklamada 14 milyar 765 milyon dolar olan Ocak Ayı İhracat Rakamları’na göre en dikkat çekici artışlar; %110 artış ve 30 milyon dolar ile Karabük (Çelik, Makine ve Hazır Giyim), %33 artış ve 11 milyon dolar ile Kırklareli (Hububat), %33 artış 17 milyon dolar ile Giresun (Fındık) oldu. Bu başarılı sonuçların alınmasında emeği geçen herkesi kutluyor, Katkı sunan firmalarımıza başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol