Kırklareli’ne müjde

İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programlarından 800 kişi yararlanacak

Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, Kırklarelili vatandaşlarına müjdeyi verdi. İl Başkanı Çiler, yaptığı açıklamada İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında 800 kişinin işe alımının yapılacağını duyurdu. 

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, “AK Parti Hükümeti sayesinde işsizliğe çözüm amacı ile 2013 ten beri devam eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca, Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR) bünyesindeki Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında; bu dönem de Kırklareli ilimizde 800 kişi iş sahibi olacak” dedi.
Toplum Yararına
Program
(TYP) Nedir?
İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaş-
malarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.
Katılım Şartları Nelerdir?
Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç),
TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol