Kırklareli'ndeki FETÖ darbe girişimi davası devam ediyor

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı kışladan, zırhlı askeri araçlarla İstanbul'a gitmek üzere yola çıkan ve vatandaşlar tarafından otoyol girişinde durdurulan 31'i tutuklu 81 sanığın yargılanmasına devam edildi 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı kışladan, zırhlı askeri araçlarla İstanbul'a gitmek üzere yola çıkan ve vatandaşlar tarafından otoyol girişinde durdurulan 31'i tutuklu 81 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Kırklareli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan duruşmada, eski Tuğgeneral C.D ve eski Yarbay L.Ç'in de aralarında yer aldığı 31 tutuklu sanık ile diğer tutuksuz bazı sanıklar hazır bulundu.

Duruşmada, sanıklar ve sanık avukatları, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya'nın verdiği mütalaaya karşı savunmalarını yaptı.
Duruşmaya 22 Aralık Cuma günü devam edilecek.
Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, esasa ilişkin mütalaasında, eski Tuğgeneral C.D ve eski Yarbay L.Ç'in de aralarında bulunduğu 16 sanığın, "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istemişti. Kaya ayrıca, tutuksuz 12 sanığın da ''anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına, hükmün açıklanması nedeniyle tutuklanmasına karar verilmesi talebinde bulunmuştu.
Ayrıca Kaya, eski Tuğgeneral C.D, eski Yarbay L.Ç ile M.B, S.Kl, O.G, K.S, S. A, A.B.D, M.B, Ö.Ş, H.H.G, M.K, İ.Y, E.A, İ.K, B.D, F.Ç, K.K ile tutuksuz sanıklardan E.Ç, T.Y, Z.B, M.A, İ.T, A.Ç, B.D, B.V, R.Y, Ş.B ve M.D'nin dosyadan tefrikini istemişti. (AA)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol