Kırklareli’nde altyapının yetersizliği ortaya çıktı

Dün Kırklareli’nde sağanak yağış etkili oldu. Günün erken saatlerinden itibaren Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi’nce Trakya’da etkili olacak gök gürültülü sağanak yaış ve doluya karşı vatandaşlar uyarıldı. Saat 17.30 dolaylarında başlayan yağmur beklendiği kadar yoğun şekilde geçmedi. Ancak 15 dakikalık yağmur bile Kırklareli’nin altyapı sorununu gözler önüne serdi. Yollarda ki su birikintileri hem arabalara hem de yayalara zor anlar yaşattı.

Sabah saatlerinden itibaren bulutlar ilimizin üstünde dolaşmaya başladı. Yapılan uyarıların ardından vatandaşlar yağmurun yağmasını beklediler. Beklenen yağmur akşam saatlerinde geldi.
Meteoroloji uyardı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi tarafından yapılan değerlendirmeler ve son radar verilerine göre; bugün Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım ve dolu riski ile yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” dendi.
Esnaf zor anlar
yaşadı
Kırklareli’nde yapış hayat olumsuz etkiledi. Saat 17.30 sularında başlayan yağmur yaklaşık 15 dakikalık bir süre gök gürültülü sağanak yağış olarak sürdü. Kısa sürmesine rağmen vatandaşlara zor anlar yaşatan yağmur altyapı eksikliğini gösterdi. Cumhuriyet Ortaokulu’nun yolunda yağmur sonrası oluşan su birikintileri kaldırıma kadar çıktı. Esnaf her yağmurda aynı durum oluyor. Gider delikleri çok küçük olduğu için su akmıyor ve biz büyük sıkıntı yaşıyoruz” dediler. ,
Yağmur uzun sürseydi
daha olumsuz görüntüler oluşabilirdi
Ara sokaklarda da durum farklı değildi,         

yollarda ki çukurlarda oluşan birikintiler hem vatandaşlara hem de araçları olumsuz etkiledi. Olumsuz bir görüntüyü de oluşturan çukurların giderilip yolların düzeltilmesi ise vatandaşların isteği oldu. Yaklaşık 15 dakikada hayatı olumsuz etkileyen yağmurun uzun sürmesinin daha olumsuz sonuçlar doğurabileceği de bu şekilde anlaşıldı.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Kırklareliliyi anlamıyorum. Şikayet edip edip belediyecilikten anlamayanlarla yola devam etmeleri şaşırtıcı. Müstehak...