Kırklareli’nde Gençlik Haftası etkinlikleri başladı

15 Mayıs Salı günü 10.00’da yapılan resmi törenle başlatılan Atatürk' ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri Cumartesi gününe kadar devam edecek. Bu kapsamda Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.

Haftanın önemi
Günün ve haftanın anlamı hakkında yapılan konuşmada şu ifadeler kullanıldı; “Gençlerin; sosyal, kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, kendilerini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak, milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amacıyla 15-19 Mayıs tarihlerini içine alan hafta Atatürk' ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası olarak kutlanmaktadır.
Bu doğrultuda; Gençlik Haftasının Açılışı, Çelenk Sunma Törenimizi gerçekleştirmek üzere burada toplanmış bulunmaktayız.”
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrah Yüksel Babuşçu tarafından çelenk bırakıldı. Tören saygı duruşu ve sonrasında okunan İstiklal Marşı ile sona erdi.
“Temsilci Genç”ler Kırklareli’ni
temsil ediyor
Gençler, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği Gençlik ve Spor Bayramı’nda farklı kültürdeki gençleri kaynaştırmak amacıyla düzenlediği Gençlik Haftası kapsamında ilini ve yaşadığı ülkesini temsil edecek. Kırklareli’nden de 2 temsilcinin katıldığı Gençlik Haftası etkinliği toplamda 174 temsilci genç katıldı.
Temsilciler Atatürk’ü Anma,
Gençlik ve Spor Bayramı
kutlamalarına katılacak
81 il ile KKTC, Avusturya, Almanya, Hollanda, Fransa ve Azerbaycan gibi Türklerin yoğun yaşadığı ülkelerden bir erkek ve bir bayan olmak üzere toplam 174 temsilcinin katıldığı etkinlikte gençler Ankara’da etkinliklere katılıyor. 9-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek program kapsamında “temsilci genç” seçilen gençler, İstanbul, Çanakkale, Bursa ve Ankara’nın tarihi ve kültürel mekânlarını gezecek. 19 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılacak olan gençler, devlet yetkilileri ile bir araya gelecek.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol