Kırklareli’nde Cumhuriyetin 100. Yılı 100 etkinlik ile kutlanıyor

20 Ekim 2023 Cuma günü; Cumhuriyetin 100. Yılı 100 etkinlik kapsamında 20 Ekim 2023 Cuma günü Bahçeşehir Koleji Kırklareli Kampüsü Müdürü Doğuş Arınan, Kolej Yöneticileri ve Öğretmenleri ile 7. Sınıf öğrencileri tarafından makam ziyareti gerçekleştirildi.

Valilik Makamına ziyaret; Kırklareli Valisi Birol Ekici, Bahçeşehir Koleji Kırklareli Kampüsü Müdürü Doğuş Arınan, Kolej Yöneticileri ve Öğretmenleri ile 7. Sınıf öğrencilerini Valilik Makamında kabul etti. Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Birol Ekici, okulun "100. Yıl" hatıra gazetesinde yayınlanacak röportajı gerçekleştirdi.
23 Ekim 2023 Pazartesi günü; Cumhuriyetin 100. Yılı 100 etkinlik kapsamında 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu Müdürü Şaban Uçar, Sınıf Öğretmeni Zekeriya Göçerler ile 4. Sınıf Öğrencileri Melis Derinsan ve Emir Tezel’in makam ziyareti, 100 Öğrenci ile Bisiklet Turu, Lüleburgaz İlçemizde "Kütüphane Tanıtım Alanı" açılışı etkinlikleri gerçekleştirildi.
100 Öğrenci ile Bisiklet Turu; Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 100 öğrenci ile bisiklet turu yapıldı.  Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan etkinlikte öğrenciler, Karaumurbey Caddesi ile Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nı geçerek İstasyon Caddesi'ne ulaştı. Etkinliğe katılan İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun konuşmasında,100 öğrenci ile Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde bisiklet turu yaptıklarını söyleyerek etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.
Lüleburgaz İlçesinde "Kütüphane Tanıtım Alanı" açılışı; Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında Kütüphanecilik Hizmetleri Tanıtım Alanı il protokolü, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi Gerçekleştirilen açılışta, kütüphanecilik hizmetlerini tanıtılarak Cumhuriyetimizin 100. Yıl coşkusu Lüleburgaz halkıyla beraber paylaşıldı.
Valilik Makamına ziyaret; Vali Ekici, Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu Müdürü Şaban Uçar, Sınıf Öğretmeni Zekeriya Göçerler ile 4. Sınıf Öğrencileri Melis Derinsan ve Emir Tezel'i Valilik Makamında kabul etti. Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ekici, okul tarafından Cumhuriyetimizin 100. Yılı Anısına hazırlanan deftere duygularını ifade etti.
24 Ekim 2023 Salı günü; Cumhuriyetin 100. Yılı 100 etkinlik kapsamında 24 Ekim 2023 Salı günü Trakya Bölgesi Huzurevleri Bocce Turnuvası ve 100. Yıl Fidan Dikimi ve Cumhuriyetin Asırlık Çınarlarını Ziyaret, Kırklareli İl Halk Kütüphanesinde Kitap ve Resim Sergisi ile 100 Okuyucuya 100 Kitap verilmesi etkinlikleri gerçekleştirildi.
Trakya Bölgesi Huzurevleri Bocce Turnuvası; Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde Trakya Bölgesi Huzurevleri Bocce Turnuvası Kırklareli’nde gerçekleştirildi.  Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen turnuvaya Vali Ekici ve beraberinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk Uysal, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nden Kırklareli Huzurevi Müdürlüğü, Lüleburgaz Ramazan Yaman Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, Çorlu Huzurevi Müdürlüğü, Tekirdağ Zübeyde Hanım Huzurevi Müdürlüğü, Malkara Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, Edirne Huzurevi Müdürlüğü, Uzunköprü Süleybe-Şefik Öztürk Huzurevi Müdürlüğü, Uzunköprü Çağlanur Uçar Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü olarak 7 takım katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Birol Ekici, konuşma yaptı. Vali Ekici, konuşmasında Cumhuriyetin 100. Yılı anısına Trakya Bölgesi huzurevleri arası Bocce turnuvası yapıldığını ifade ederek katılan takımlara başarılar diledi. Turnuvanın ilk açılış topunu Valimiz Sayın Birol Ekici attı. Daha sonra takımlar arasında mücadele başladı.
100. Yıl Fidan Dikim etkinliği; Valilik himayelerinde Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında "Cumhuriyetin 100. Yılı Hatıra Ormanı" oluşturuldu. Etkinliğe Vali Ekici, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, İl Jandarma Komutanı J.Kd. Alb. Cemalettin Akyüz,İl Emniyet Müdürü Sinan Çamuroğlu,  il protokolü, kamu kurum ve kuruluş müdürleri  ve öğrenciler katıldı. Vali Ekici ve beraberindekiler Kızılcıkdere köyünde oluşturulan Cumhuriyetin 100. Yılı Hatıra Ormanına 2023 fidan dikti. Vali Ekici yaptığı konuşmada; Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında 2023 fidanı toprakla buluşturduklarını belirtti. "Cumhuriyetin 100. yılını coşkuyla kutlama devam edeceğiz. Çocuklarımız da çok şanslı. Cumhuriyetin 100. yılında ağaç dikmiş oluyorlar. İnşallah Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacak ve nice 100. yılları birlikte kutlayacağız." dedi.
Cumhuriyetin Asırlık Çınarlarına Ziyaret; Vali Ekici, Cumhuriyetimizin 100.Yılında asırlık çınarlarımız 102 yaşındaki Aziz Gündoğdu'yu Doğanca Köyündeki ikametinde ve 100 yaşındaki Gülistan Kerti'yi Çakıllı Beldesindeki ikametinde ziyaret ederek, Cumhuriyet Bayramlarını kutladı.
Vali Birol Ekici, asırlık çınarlarımız ile sohbet ederek, isteklerini dinledi. Kırklareli İl Halk Kütüphanesinde Kitap ve Resim Sergisi ile 100 Okuyucuya 100 Kitap verilmesi; Cumhuriyetin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Kırklareli İl Halk Kütüphanesinde Kitap ve Resim Sergisi ile 100 Okuyucuya 100 Kitap verilmesi programı il protokolü, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi.
Gerçekleşen programda, Kırklareli İl Halk Kütüphanesinde Kitap ve Resim Sergisi ile 100 Okuyucuya 100 Kitap verildi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol