Kırklareli’nde Aşılama Programının İkinci Adımı Başladı

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, ilimizde aşılama programının ikinci adımının başladığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “İlimizde huzurevleri, engelli ve bakım evlerinde kalanlar ile bu kurumlarda çalışan görevlilerin ve 90 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılanmasına başlanmıştır. Aşı olmak isteyen 90 yaş üstü vatandaşlarımız Alo 182 hattını arayarak ya da MHRS web/mobil uygulamalarından randevu oluşturarak başvurularını yapabilirler.” ifadeleri kullanıldı. 

Kırklareli’nde aşılama programının ikinci adımı başladı. Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, ilimizde huzurevleri, engelli ve bakım evlerinde kalanlar ile bu kurumlarda çalışan görevlilerin ve 90 yaş üstü vatandaşların aşılanmasına başlandığını duyurdu. Aşı olmak isteyen 90 yaş üstü vatandaşların Alo 182 hattını arayarak ya da MHRS web/mobil uygulamalarından randevu oluşturarak başvurularını yapabileceklerini belirten  İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili olarak yaptığı bilgilendirmesinde, “İlimizde huzurevleri, engelli ve bakım evlerinde kalanlar ile bu kurumlarda çalışan görevlilerin ve 90 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılanmasına başlanmıştır. 

Aşı olmak isteyen 90 yaş üstü vatandaşlarımız Alo 182 hattını arayarak ya da MHRS web/mobil uygulamalarından randevu oluşturarak başvurularını yapabilirler. Başvurular sistem üzerinden takip edilecek ve aşı ekiplerimiz ikamet adreslerine giderek, vatandaşlarımızın aşılarını yapacaklardır. Aşılama işlemi ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Covid 19 Bilgi ve Danışma Hattımızın 212 01  21 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirler. “ ifadelerine yer verdi. (S.Ünver)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol