Kırklareli’mize iki bayram müjdesi ile geldik”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Saray-Kırklareli Yolu Temel Atma Töreni ve Kırklareli-Edirne Yolu açılışı programlarına katılmak amacıyla ilimize ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Karaismailoğlu, gerçekleştirdiği açıklamada; “Bugün de Kırklareli’mize iki bayram müjdesi ile geldik. Şu anda Saray-Kırklareli Yolu’nun temelini atıp ardından da Edirne-Kırklareli Yolu’nun 11 kilometrelik kısmını bölünmüş yol olarak hizmete açacağız” derken Saray-Kırklareli Yolu’nun 2022 yılının ilk çeyreğinde tamamlanmasının planlandığını belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 3 Ağustos Pazartesi bir dizi ziyaret için ilimize geldi. Saray-Kırklareli Yolu Temel Atma Töreni ve Kırklareli-Edirne Yolu açılışına katılan Bakan Karaismailoğlu, ayrıca Kırklareli Valiliği, AK Parti İl Başkanlığı ve Pınarhisar Belediyesine de ziyaret gerçekleştirdi.
Kırklareli’nin büyürken artan ihtiyaçlarını karşılayacak yeni projeler ürettiklerini belirten Bakan Karaismailoğlu, özellikle tarıma dayalı sanayinin hızla geliştiği Kırklareli’nde büyük projelere imza atmaya devam edeceklerini söyledi. Bugüne kadar Kırklareli’nin ulaşım ve iletişim altyapısına yaklaşık 2 milyar 337 milyon lira yatırım yaptıklarını vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.
“Kırklareli’miz de güzel vatanımızın her köşesi gibi bu büyük hedefe doğru ilerliyor, büyüyor, zenginleşiyor”
Kurban Bayramının son gününde temel atma töreni vesilesi ile bir araya gelmiş olmanın mutluluk verici olduğunu ifade eden Bakan Karaismailoğlu, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak 2023 kalkınma hedeflerimiz doğrultusunda ülkemizin her noktasına hizmet götürüyor, adeta ulaştırma ve altyapı alanında reformlar gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz, ülkemizin her köşesinin dünya ile bağlantısını sağlamak ve kalkınmasına katkıda bulunmak. Böylelikle dünyada ve bölgemizde sarsılmaz bir ekonomik güç olma yolunda ilerleyen ülkemize bu yolda en büyük desteklerden birini vermek. İşte Kırklareli’miz de güzel vatanımızın her köşesi gibi bu büyük hedefe doğru ilerliyor, büyüyor, zenginleşiyor. En büyük dileğimiz sizlerin desteği ve hayır dualarıyla daha pek çok iş başarmak ve gelecekte evlatlarımıza imkanları daha geniş, daha zengin, daha güçlü bir ülke bırakmak. Bizlerle ve yaptıklarımızla iftihar etsinler, örnek alsınlar ve inşallah daha büyük işler başaracak gücü kendilerinde bulsunlar” dedi.
“Kırklareli’nin büyürken artan
ihtiyaçları için yeni projeler üretmeye devam ediyoruz”
Kırklareli’nin büyürken ihtiyaçlarının arttığını ve Bakanlık olarak bunların farkında olduklarını belirten Bakan Karaismailoğlu, büyüme hızına ve artan trafik yoğunluğuna bağlı olarak Kırklareli için yeni projeler ürettiklerini söyledi. Kadim tarihi, kültürel dokusu ve eşsiz doğal güzellikleriyle Trakya’nın saklı cenneti Kırklareli’nin özellikle tarıma dayalı sanayinin hızla geliştiği bir merkez olduğuna dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, “ Bugün de Kırklareli’mize iki bayram müjdesi ile geldik. Şu anda Saray-Kırklareli Yolu’nun temelini atıp ardından da Edirne-Kırklareli Yolu’nun 11 kilometrelik kısmını bölünmüş yol olarak hizmete açacağız” ifadelerini kullandı.
Saray-Kırklareli Yolu’nun 2022 yılı ilk
çeyreğinde bitirilmesi hedefleniyor
Bakan Karaismailoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Temelini atacağımız, Kırklareli’ni Saray üzerinden bir başka tarım ve sanayi kentimiz Tekirdağ’a bağlayan Saray-Kırklareli Yolu’nun toplam uzunluğu 71,1 km. 11 kilometrelik Kırklareli Şehir Geçişinin üstyapı iyileştirmesiyle birlikte, Çakıllı, Vize ve Pınarhisar Çevre Yollarının dahil olduğu 27,5 kilometrelik kesim bölünmüş yol, kalan 43,6 kilometrelik kesim ise tek yol standardında tamamlanacak. 185 metre uzunluğunda 4 adet köprünün de yer aldığı 7,5 kilometrelik Pınarhisar Çevre Yolunu 2021 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Projenin tamamını ise 2022 yılı ilk çeyreğinde bitirmeyi hedefliyoruz.
Böylelikle bu hat üzerinde daha güvenli ve konforlu bir ulaşım tahsis edilecek, ulaşım süresi 78 dakikadan 45 dakikaya düşecek. Saray, Vize, Pınarhisar ilçeleri arasında ağır taşıt trafiği rahatlayacak, Saray-Kırklareli Yolu; Kırklareli ilinin kuzeybatısından İstanbul Havalimanı’na ulaşımı da sağlayacak.
Projenin tamamlanmasıyla zamandan yıllık 78 milyon TL, akaryakıt tüketiminden ise yıllık 20 milyon TL olmak üzere, yıllık toplam 98 milyon TL tasarruf edilecek. Karbon emisyon salınımında ise 8 bin 823 ton azalma olurken çevresel açıdan da yeni yolumuzun katkılarını göreceğiz.”
Kırklareli’nin ulaşım ve iletişim altyapısına yaklaşık 2 milyar 337 milyon liralık yatırım
Bakan Karaismailoğlu ile yapılan yatırımlara ilişkin de şu bilgileri verdi: “Kırklareli’miz bizim için memleketin her köşesi gibi çok kıymetli. Son 18 yılda adeta Kırklareli’mizin kaderini değiştirecek büyük projelere imza attık. Geriye baktığımızda Kırklareli’nin ulaşım ve iletişim altyapısına yaklaşık 2 milyar 337 milyon lira yatırım yaptık. Kırklareli’yi; Edirne’ye, Tekirdağ’a ve İstanbul’a bölünmüş yol ile bağlıyoruz. 2003 yılında 77 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 224 kilometreye çıkardık. Kırklareli’nin demiryolu altyapısı için de çok önemli yatırımlar yaptık. Halkalı-Hudut Hattı, Halkalı-Çerkezköy-Seyitler arası 60 kilometre, İstanbul- Demirköprü, Pehlivanköy- Kapıkule Hattı Pehlivanköy- Hudut, Demirköprü- Seyitler- Çerkezköy arası 218 Kilometre ve Velimeşe-Hudut arası 140 kilometre demiryolu yenilemesi yaptık.”
“Hizmet aşkı ile çıktığımız bu yolda bizi yolumuzdan alıkoyabilecek hiçbir
güç yoktur”
Kırklareli’nin gelişimi, kalkınması için yapılan işlerin sonuçlarını hep birlikte göreceklerini ve Cumhuriyetin 100. Yılı için koyulan hedeflere hep birlikte ulaşarak gururlanacaklarını kaydeden Bakan Karaismailoğlu ardından temel atma törenini gerçekleştirdi. Karaismailoğlu, günün geri kalanında Kırklareli Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Sonrasında ise Kırklareli-Edirne Yolunun 11 kmlişk kısmını kullanıma açıtı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol