Kırklarelili yoga şampiyonundan festivale davet

Önadım Haber
Uluslararası Yoga ve Dans Festivali tüm coşkusu ile 30 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde, dünyanın en büyüleyici doğa harikaları arasında gösterilen Pamukkale'de düzenlenecek. Festivale Kırklarelili yoga şampiyonu Çiler Karataş da katılacak. Yurt içi ve yurt dışından yüzlerce Yoga ve Dans tutkununun katılacağı festivaldeki Yoga çalışmaları, UYF Başkanı Akif Manaf yönetiminde gerçekleşecek. Herhangi bir yaş sınırı olmayan Yoga çalışmalarına, hem Yoga ile yeni tanışacak olanlar hem de tecrübeliler katılabilecek.
Coşku dolu Festivalde, özel çakra (enerji merkezi) teknikleri başta olmak üzere toplamda 14 pratik Yoga çalışması, 6 Salsa, Latinpop ve Tango workshop, 2 dans partisi, interaktif söyleşi-tüm sorulara cevaplar, spritüel film gösterimi ve Yoga ateşi gösterilerine yer verilecek.
Ayrıca, festivalde çok özel bir organizasyon olarak, dünyadan ve Türkiye'den çok sayıda katılımcının yer alacağı 2. Dünya Yoga Koreografi Şampiyona'sı gerçekleştirilecek. Kategori ve yaş sınırı gözetilmeksizin herkesin katılabileceği şampiyonanın sonunda kazananlara bronz, gümüş ve altın madalyalar takdim edilecek. UYF Başkanı Sn. Akif Manaf, "Yoga evrensel bir spordur, var olan tüm sporların temelidir, sağlığın kaynağıdır. Bu sporun tanıtımı ve yaygınlaşması için çalışıyoruz. Yoga evrenin dansıdır, insanı kendinden geçiren ve kendine getiren bir dans. Böylece sporcu Yoga duruşlarındaki maharetini gösterirken Yogayla dans eder. Yarışmalar bundan ibarettir; Yogayla dans etmektir" diyerek herkesi varoluşun dansına davet ediyor.
Şampiyonaya, Uluslararası Yoga Federasyonu Antrenörlerinden, geçtiğimiz yıl Kuşadası'nda düzenlenen Uluslararası Yoga Koreografi Şampiyonası'nda birincilik kazanarak şampiyon olan Çiler Karataş da katılıyor. Çiler Karataş "Yoga sporu ülkemizde, Uluslararası Yoga Federasyonu sayesinde giderek yaygınlaşmakta ve artık ülkemiz uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapmaktadır. Bu çabalarla Yoga, ilerleyen yıllarda olimpiyatlarda da yerini alacak. 30 Ağustos- 4 Eylül tarihleri arasında Pamukkale'de gerçekleşecek olan Yoga ve Dans Festivali'ndeki "Dünya Yoga Koreografi Şampiyonası'na", ülkemizin pek çok ilinden onlarca sporcu katılacak. Ayrıca şampiyonada yurt dışından Amerika, İngiltere, Rusya, Endonezya, Hollanda ve Arjantin gibi pek çok ülkeden sporcular yer alacak. Ben de şampiyonada bir Kırklareli'li olarak yer alacağım. Bundan büyük onur duyuyorum. İlimizi şampiyonada en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım. Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini 9 yıldır kesintisiz ve düzenli olarak uyguluyorum. Bu teknikler öncelikli olarak bedensel sağlığıma çok iyi geldi. Teknikler bedeni hem güçlendiriyor hem de esnekliği artırıyor. Bunun yanında bağışıklık sistemim önemli ölçüde güçlendi, hastalıklara karşı çok daha fazla dirençli hale geldim. Ayrıca Orijinal Yoga Sistemi'nin stres ve gerilimin atılmasını da çok büyük katkıları var. Tüm Kırklareli'li hemşehrilerimi 30 Ağustos- 4 Eylül tarihlerinde Pamukkale'deki Yoga Festivaline davet ediyorum" dedi.
Yoga 0'dan 100'e Herkesin Uygulayabileceği Mükemmel Bir Spordur!
Orijinal Yoga Sistemi'nde yer alan teknikler, doğru ve düzenli bir şekilde uygulandığında beden sağlıklı hale gelir ve rahatsızlıklar hızla kaybolur. Doğru nefes alıp vermek çok önemlidir. Nefes teknikleri ile, akciğerlerin nefes alıp verme kapasitesi artar ve solunum farkındalığı gelişir. Böylece, vücudun bütün hücreleri arınır, beslenir ve yaşam gücü kazanır. Vücut çalıştırma teknikleri ile, eklemler esner, kaslar güçlenir, omurga problemleri giderilir, bedenin genel duruşu düzelir, iç organlar canlanır ve bedensel gerilim atılır. Öte yandan Yoga duruşları, forma girmek ve formda kalmak için de etkili bir araçtır. Fazla kilolar giderilir, sağlıklı ve kalıcı bir zayıflama sağlanır. Biyoenerji teknikleri ile insanın enerji alanı güçlenir ve arınır. Bilindiği üzere dağınık zihin ve düşünceler sağlığı olumsuz etkilemektedir. Konsantrasyon ve meditasyon teknikleri daha odaklı olmaya, zihinsel gücün ortaya çıkıp güçlenmesine, olumsuz düşüncelerin kontrol altına alınmasına ve pozitif düşünmeye yardımcı olur.
Günümüz dünyasında rahatsızlıkların önemli bir bölümü sinirseldir. Uygulanan gevşeme teknikleri, stres ve gerilimin atılmasını sağlar. Herkes pozitif, mutlu, sağlıklı, başarılı ve neşeli bir hayat sürmek ister. Orijinal Yoga Sistemi teknikleri, bireyin bunlara ve daha fazlasına sahip olmasını sağlar. Bu kapsamda, kişi en başta fiziksel sağlığını kazanır, hastalıklardan ve hastalıkların yarattığı psikolojik rahatsızlıklardan kurtulur. Hayata daha pozitif, neşeli ve yapıcı bakmaya başlar. Yoga, hamilelerden çocuklara, ergenlik dönemindeki bireylerden gençlere, orta ve ileri yaştakilere, dolayısıyla 0'dan 100'e herkesin uygulayabileceği, sağlık odaklı bilimsel temellere dayanan mükemmel bir spordur. 

Yorum Yazın

2 Defa Yorum Yapılmış.

  1. Çok gurur duydum bir Kırklareli li olarak. Sporcumuzun başarılarının devamını dilerim

  2. ilimizden böyle güzel başarıların çıkmasından göğsüm kabardı. tebrik ederim