Kırklarelili araç sahipleri dikkat

Kırklarelili araç sahipleri dikkat Gelir İdaresi Başkanlığı, mükellefleri motorlu taşıtlar vergisi 2. Taksiti konusunda uyardı. Uyarıda 2017 yılında elde edilen gelir unsurlarına ilişkin Gelir Vergisi 2. Taksit ödemesi için son günün 31 Temmuz 2018 olduğunu anımsatıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığı, motorlu taşıtlar vergisinin 2. taksitinin son ödeme süresinin 31 Temmuz 2018 tarihinde sona erdiği konusunda uyardı. Bu kapsamda halen motorlu taşıtlar vergisinin 2. taksitini ödemeyen Kırklarelili mükelleflerinde ödemelerini zamanında yapması büyük önem taşıyor.
Gelir İdaresi Başkanlığı, gelir vergisi ödemelerinin bu anlamda Gelir İdaresi Başkanlığı’nın GİB Mobil uygulamasından, İnteraktif Vergi Dairesi uygulamasından yada Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümünden 02:00 - 22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankaların banka kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile anlaşmalı bankaların internet bankacılığı ile, anlaşmalı banka şubelerinden ve PTT İşyerlerinden ve tüm vergi dairelerinden yapabileceğini anımsattı.
Yapılan açıklamada, “Ayrıca, Hazır Beyan Sistemi ile beyan edilen kira, ücret, menkul sermaye iradı, diğer kazanç ve iratlardan kaynaklı gelir vergisinin Başkanlığımız internet sitesi üzerinden anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile ödenmesi mümkündür.
İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya www.gib.gov.tr adresi ya da bankaların resmi internet adresleri yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
Muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödeme işlemlerinizi son günlere bırakmamanızı önemle hatırlatırız” denildi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol