Kırklareli protokolü bayramlaştı

Kırklareli Valiliği Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da bayramların özüne uygun kutlanabilmesini sağlamak amacıyla bayramlaşma programını erken gerçekleştirdi. Bayramlaşma programı dün saat 15:00’te İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi'nde il protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Kırklareli Valiliği Kurban Bayramı Bayramlaşma programı Kırklareli Valisi Osman Bilgin ve Eşi İlknur Bilgin, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, AK Parti İl Başkanı Alper Çiler kamu, kurum ve kuruluşları müdürleri, sivil toplum kuruluşları mensupları, odalar, bankalar, dernekler ve mesleki kuruluş temsilcilerinin katılımıyla dün saat 15:00’te İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programda devletin birliği, bütünlüğü ve manevi birlikteliğini ortaya koymak amacıyla bayramların önemli olduğu ifade edildi.
Programda ilk olarak emekli olan Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan bir konuşma yaptı. İnan; “Görev sürem boyunca doğuda da görev yaptım batıda da. Ve şunu söyleyebilirim ki; Doğu insanımız da, batı insanımızda vatanına bağlı, ordusunu seven insanlardan oluşuyor. Kırklareli’nde görev süremin son 1 yılını tamamlayarak, güzel anılarla emekli oluyorum. Çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Tüm Kırklarelililerin bayramını kutlayan AK Parti Milletvekili Selahattin Minsolmaz’ın ardından konuşma yapan Vali Osman Bilgin de, devletin birliği, bütünlüğü ve manevi birlikteliğini ortaya koymak amacıyla bayramların önemli olduğunu ifade ederek tüm İslam âleminin bayramını tebrik etti.
Kurban Bayramı için ilimizde bayram namazı yarın saat 06:33’te kılınacak. Ardından Kırklareli Valisi Osman Bilgin Hızırbey Camii’nde vatandaşlarla bayramlaşacak. Vali Bilgin, bayram programının devamında saat 10:00’da Huzurevi sakinleri ve sevgi evinde kalan çocukları, 10:30’da şehit ailelerini, 11:45’te ise emniyet ve jandarma personelini ziyaret edecek.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Muhalefet partisinin iki vekili var ve bu fotoğrafta haberdeki içerikte yer almıyorlar. Davet edilmemiş olamazlar herhalde. Peki neden bulunmazlar anlamak mümkün değil !