Kırklareli otoparkına kavuşuyor

Vatandaşların “bir otoparkımız bile yok” serzenişleri ile yıllarca hayıflandığı, şehirdeki trafik sıkışıklığının büyük bir ihtiyaç haline getirdiği, yokluğu nedeniyle dışarıdan gelen sürücülerin işlerini halletmek için araba parketmek konusunda zorluk yaşadığı otopark, Kırklareli’ne nihayet kazandırıldı. Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Belediye Başkanlığı tarafından yapımına başlanan ve son rötuşları yapılan Kapalı Otopark, 5 kat, 240 araç kapasitesi ve çok amaçlı salonu ile yakın zamanda hizmet vermeye başlayacak. Otoparkın nitelikli olarak şehre rahatlatma sağlaması için araç sürücülerine de büyük görevler düşüyor. Zira Kırklareli insanının otopark kültürünü edinmesi gerekiyor.

Şehrin en elzem ihtiyaçlarından olan otoparka yönelik güzel bir yapı, ilimize kazandırıldı. Bugüne kadar kalıcı bir çözüm üretilmeyen trafik sorunu için, Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıl Nisan ayında yapımına başlanan otoparkın inşaat çalışmaları tamamlandı. İç dizaynda son rötuşların yapıldığı kapalı otoparkın açılış tarihi için çalışmaların sürdüğü bildirildi. 1 katı yeraltında olmak üzere 5 kattan oluşan otoparkın araç kapasitesi 240. Yapının en üst katında ise çok amaçlı bir salon bulunuyor. Bu salon, Kırklarelililer tarafından toplantı, nişan, vb özel organizasyonlar için kiralanabilecek. Kırklareli’nde, özellikle bulunduğu bölgedeki trafik sıkışıklığını büyük oranda rahatlatacağı düşünülen otopark 10 bin m2 kapalı alandan oluşuyor.
Otopark kilit bir noktada yükseldi
Yetkililerden alınan bilgilere göre, otoparkın Kırklareli’nde çok kilit bir noktada yapıldığı kaydedildi. Dere Üstü sokakta müze binasının arkasında olan kapalı otopark, bankalar caddesi, Belediye Başkanlık Binası ve alışveriş sirkülasyonunun en yoğun olduğu bölgelerin ortasında yer alıyor. Bu anlamda özellikle hem dışarıdan gelenler, hem de o bölgede işi olan sürücülerin araçlarını buraya parketmesi ile şehirdeki trafiğin kısmen de olsa rahatlayacağı belirtiliyor.
Vatandaşa da görev düşüyor
Kapalı otoparkın kullanılması konusunda vatandaşa da büyük görevler düşüyor. İnsanların hem şehir trafiğini, hem de sağlıklarını düşünerek yürümeye biraz daha önem vermeleri, en azından yakın mesafeler için araçlarını buraya bırakıp yürümeleri temenni ediliyor. Yıllarca “otoparkımız bile yok” diyenlerin, artık öne süreceği bir bahane kalmadı gibi gözüküyor.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol