Kırklareli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’ndan Yolcu kararı

Kırklareli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nca, ildeki yolcu taşımacılığı ve terminal binalarında bulunan yeme-içme alanları hakkında yeni kararlar alındı

Kırklareli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Kırklareli Valisi Osman Bilgin başkanlığında toplanarak ilimizdeki yolcu taşımacılığı faaliyeti gerçekleştirmek üzere B1, B2, D1, D2 ve D4 yetki belgesi eki taşıt belgesinde kayıtlı olan taşıtlarda, ruhsatlarında belirtilen yolcu kapasitesi oranında yolcu kabul edilebilmesine karar verdi.

Ayrıca, terminal ve gar binalarında bulunan yeme-içme yerlerinin açılış-kapanış saatlerine bağlı olmaksızın işyeri açma ve çalışma ruhsatlarında belirtilen çalışma saatlerine uygun şekilde faaliyet göstermelerine izin verildi.
Alınan karara göre, yolcu taşımacılığı faaliyetini gerçekleştirmek üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca düzenlenen B1, B2, D1, D2 ve D4 yetki belgesi eki taşıt belgesinde kayıtlı olan taşıtlarda başta HES kodu sorgulanması zorunluluğu olmak üzere, Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde belirtilen tedbirlere uymak kaydıyla ruhsatlarında belirtilen yolcu kapasitesi oranında yolcu kabul edebilecek.
İl genelinde terminal ve gar binalarında bulunan yeme-içme yerlerinin de Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde belirtilen tedbirlere uymak kaydıyla İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nca belirlenmiş açılış-kapanış saatlerine bağlı kalmadan işyeri açma ve çalışma ruhsatlarında belirtilen çalışma saatlerine uygun şekilde faaliyet gösterebilecekleri belirtildi. (G. Gökçen)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Hey yavrum hey. Polisim yanyana yürüyen karı kocaya ceza yazdığı ile küçücük otobüse 50 kişi doldurulan ülke aynı ülke.