Kırklareli geçen yıl 2 milyon turist ağırladı

Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, 2017 yılında Kırklareli’ni 2 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğini söyledi. 

AK Parti Kırklareli İl Milletvekili Selahattin Minsolmaz, turizm haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada Kırklareli’nin git gide artan cazibesine işaret ederek, geçen yıl 2 milyon turistin Kırklareli’nin tarihi-kültürel yerlerini ve doğasını gezdiğini söyledi.
Minsolmaz, “Trakya'nın "saklı cenneti" olarak adlandırılan, doğası, tarihi, denizi ve lezzetleriyle ön plana çıkan 356 bin 50 nüfuslu Kırklareli, geçen yıl 2 milyon yerli ve yabancı turist ağırladı. Türkiye İstatistik Kurumu 2017 yılı verilerine göre 356 bin 50 nüfuslu kent, kendine has kültürel ve tarihi değerleriyle dikkati çekerken, manzarası ve ulaşım kolaylığı bakımından da önemli bir turizm merkezi olma yolunda ilerliyor.
Kentin Karadeniz'e kıyısı ve Bulgaristan'a sınır olması dolayısıyla bir cazibe merkezi olan Kırklareli’miz, “Babaeski, Demirköy, Kofçaz, Lüleburgaz, Pehlivanköy, Pınarhisar, Vize ve merkez ilçeyle 8 ilçeden müteşekkil, 21 beldesi ve 179 köyüyle tarımın, hayvancılığın, ormancılığın, madenciliğin, turizmin ve sanayinin bulunduğu, bu itibarla da gelişmesi çok yüksek hızla devam etmekte olan illerden bir tanesidir.
Konumu itibariyle Anadolu ve Avrupa arasında geçiş bölgesinde bulunan Kırklareli, tarihi, doğal, arkeolojik ve Osmanlı kültür mirasına da sahip olmasıyla bugün de içinde bulunduğumuz 15 -22 Nisan Turizm Haftası itibariyle turizm potansiyelini de arttırarak devam ettirmektedir. Kırklareli, Türkiye'nin en güzide illerinden bir tanesidir” dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol