Kırklareli Defterdarlığı ‘’Etkili iletişim ve halkla ilişkiler’’ semineri düzenledi

29. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Kırklareli Defterdarlığı tarafından İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde 9 Mart Cuma günü saat 10.00’da ‘’Etkili iletişim ve halkla ilişkiler’’ konulu seminer düzenlendi. 

Kırklareli Defterdarlığı personelinin katılım gösterdiği seminerde etkili iletişim ve halkla ilişkiler konuları günlük yaşamdan örneklenerek Kırklareli Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Kürşat Erkal tarafından gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy; ‘’29.Vergi Haftası kapsamında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden bir tanesi budur. ‘’Etkili iletişim ve halkla ilişkiler’’ konusunda personelimizi bilgilendirmiş olacağız. Bildiğiniz gibi Vergi Haftasını geçen hafta çeşitli etkinliklerle başlattık.
İlerleyen dönemde etkinlikler devam edecek
Geçen haftaki tarihten sonraki dönemlerde de yapılması gereken etkinlikler var. Onları da belli program dahilinde yapacağız. Bugün de burada bu salonda üniversitemizin değerli hocası bize etkili iletişim ve halkla ilişkiler konusunda bir seminer verecek. Bu seminer umarım faydalı geçer. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Seminerimizin faydalı geçmesini diliyorum’’ şeklinde konuştu.
‘’Yaşamı sev’’
Gündelik yaşamdan örnekler ile etkili iletişim ve halk ilişkiler konularında seminer veren Kırklareli Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Kürşat Erkal; ‘’ Hepimiz insan olarak yaşamın içerisindeyiz. Bir babayız, bir müdürüz, bir işçiyiz, bir müşteriyiz, bir eşiz, bir çocuğuz. Aslında roller dediğimiz şeylere sahibiz. Hepimizin bu bağlamda ayrı ayrı rolleri var. Bu roller çerçevesinde ne kadar; rollerin tespiti ve iyi oynanması yani yükümlülük, sorumlulukların farkında olarak bu sorumluluklara uygun davranışlar sergilemeye çalışmak. İyi bir baba olacaksam; burada babalık rolünün gerekleri nedir? Onun farkında olmak. Bir yerde çalışan biriysem; bu işletmenin sorumlulukları doğrultusunda bir farkındalık geliştirmem gerekiyor.
Bir evlatsam; evlatlık sorumluluklarımın tespit edilip bir rol oluşturmam gerekiyor. Tabi bunların hepsinin üstünde yaşamı sev. Bu çok bilinen bir kelime, her yerde duyarsınız ama içselleştirilmeyen bir şeydir. Oluşturulmayan bir şeydir. Asla insana bir yansıma sağlamaz. Yaşamı sev derken gerçekten farkında olarak sevmemiz lazım. Bunun için bu bağlamda kendimizi motive edebiliriz. Ne diyebiliriz? En azından nefes alıp verdiğim için sevmeliyim. En azından burada bulunduğum için sevmeliyim. En azından şu anı yaşayabildiğim için sevmeliyim. Polyanacılık mı? Hayır. Gerçekten kopuk bir şekilde değil de farkına varacağız. Kötümserlikten iyimserlik iyidir’’ ifadelerini kullandı.
Düzenlenen program Kırklareli Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Kürşat Erkal’a Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy’un hediye takdim etmesiyle son buldu.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol