Kırklareli Valiliği Muhtarlarla buluştu

Kırklareli iline bağlı Vize ilçesi Halk Eğitim Merkezi’nde mahalle ve
köy muhtarlarıyla buluşan Kırklareli Valisi Esengül Civelek vatandaş odaklı hizmet yürüttüklerini, insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesiyle görev ve sorumluluklarını yerine getirdiklerini dile getirdi.

Kırklar Haber
Kırklareli Valisi Esengül Civelek Vize’de bir dizi programa katıldı. Vali Civelek ilk olarak Kırklareli iline bağlı Vize ilçesi Halk Eğitim Merkezi’nde mahalle ve köy muhtarlarıyla buluştu. Kamu Kurum Kuruluş Amirlerinin de hazır bulunduğu toplantıda muhtarların görev ve sorumluluklarının altı çizildi. Bu konuda açıklamalarda bulunan Vali Civelek, daha etkin, daha verimli, daha kaliteli hizmet sunabilmeleri için, eğitimden sağlığa, tarımdan sosyoekonomik kalkınmaya, içme sularından göletlere, altyapı çalışmalarından ulaşıma kadar 2017 yılında köylere yönelik yatırım programları ve köylerin ihtiyaçları hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Vali Esengül Civelek, vatandaşların huzurunu, mutluluğunu, sağlığını refah seviyelerini önemsediklerini belirterek kırsal kalkınmada kadının rolünün güçlendirilmesi için gerçekleştirilen projelerden bahsetti. Kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşların yaşam kalitelerinin iyileştirilmeye yönelik olan tüm projelere her zaman destek vereceklerini ifade eden Civelek, ayrıca köyden şehre göçün engellenmesi adına atılacak gerekli adımlara da değindi.
Vali Civelek, “Çocuklarımız, geleceğimizin güvencesidir”
Kırklareli Valisi Esengül Civelek, yine Vize İlçesinde “Gezici Anasınıfı” projesi kapsamındaki karavanı dezavantajlı öğrencilerin hizmetine açtı. Vali Civelek; Çocuklarımızın geleceğimizin teminatı olduğunu, dezavantajlı çocuklarımızın eğitime erişimini sağlayarak, eğitimli, sağlıklı, mutlu bireyler olarak geleceğe hazırlanmaları gerektiğini belirtti.
Vize Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından, okul öncesi çağ nüfusunda olup, eğitime erişemeyen, dezavantajlı bölgelerdeki öğrenciler için, Gezi Karavan satın alınmış ve Anasınıfı şartlarına uygun olarak donatıldı.
Gezici Anasınıfı Düzova ve Okçular köylerindeki öğrencilere haftada iki gün, dezavantajlı bölgedeki, Namık Kemal Mahallesinde de haftada 3 gün olmak üzere okul öncesi eğitim hizmeti vermeye devam ediyor.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Hasboga yada istiyoruz geliyor dediler fakat gelmedi oğlum çok heveslenmisti

  2. Baştan gelcek dendi hasboga ya geçen sene servis yüzünden göndermedim şimdi 4 yaşındaki oğlum çok hevesli lütfen buraya da gelsin