Kırklareli Üniversitesi yeni dönem toplantılarına başladı

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür başkanlığında, Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İskender GÜMÜŞ ve akademik personelin katılımıyla gerçekleştirildi. Kavaklı Yerleşkesinde düzenlenen toplantıda Sosyal Bilimler MYO’nun hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için atılması gereken adımlar ele alındı.

Toplantının açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür yaptı. Üniversite öğrencilerinin uygulamaya dönük eğitim almalarının kariyer gelişimlerine faydalı olduğunu belirten Prof. Dr. Şengörür, uygulamalı eğitimin öğrencileri iş hayatında bir adım öne çıkardığını ifade etti.
“Yaşam boyu öğrenme felsefesine gönülden inanıyoruz”
ŞENGÖRÜR konuşmasında öğretim elemanlarının kişisel gelişimlerinin de önemli olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “Yaşam boyu öğrenme felsefesine gönülden inanıyoruz. Bu amaçla öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız ile birlikte sürekli gelişim ve değişimi temel alarak evrensel bilgiyi yeni değerlere dönüştürmenin yollarını arayacağız.”
Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Gümüş ise; MYO’nun mevcut durumu ve 2018-2019 akademik yılında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgiler paylaştı.
Açılış konuşmalarından sonra Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölüm Başkan V. Öğr. Gör. Dr. Fatih Söğüt, Ulaştırma Hizmetleri Bölüm Başkan V. Öğr. Gör. Ferit Demirbay, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Oğuz Akgüneş, Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Cemal Çevik, Dış Ticaret Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Yasemin Bilir, Finans, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Öğr. Gör. Kader Akdağ Sarı bölümleri hakkında sunumlar yaptı.
Akademik Kurul Toplantısı öğretim üye ve elemanlarının görüş, öneri ve katkılarının alınmasının ardından Rektör Şengörür’ün, Sosyal Bilimler MYO’ya yeni katılan öğretim elemanlarına belge takdimi ile doktora eğitimlerini tamamlayan Öğr. Gör. Dr. Kader AKDAĞ Sarı, Öğr. Gör. Dr. Fatih Söğüt ve Öğr. Gör. Dr. Özlem Deniz Duman’a cübbelerini giydirmesiyle sona erdi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol