Kırklareli Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü, anaokullarındaydı

Yayla Ayçiçeği Anaokulu’nda 1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Kırklareli Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü’nün gönüllüleri tarafından minik öğrencilerle ‘’Yeşilin her tonu’’ etkinliği gerçekleştirildi. 

1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri her yaştan Kırklarelilinin bilinçlenmesi için son sürat devam ediyor. Küçük yaşlardaki çocuklarımıza Yeşilay bilincinin aşılanabilmesi için dün Atatürk Anaokulu, Gazi Mustafa Kemal Anaokulu ve Yayla Ayçiçeği Anaokulu’nda Yeşilay Gönüllüleri tarafından programlar yapıldı.
Çocuklarla beraber el işi yaparak eğlenceli vakitler geçiren Kırklareli Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü, çeşitli hediyeler vererek Yeşilay ailesine minik öğrencileri de dahil ettiler. Haftanın anlamının küçük yaşlarda daha iyi idrak edilebileceğini ifade eden Kırklareli Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü, dün saat 12.30 ile 14.30 arasında Yayla Ayçiçeği Anaokulu’ndaki miniklerle eğlenceli ve öğretici zamanlar geçirdiler.
‘’Yeşilay nedir? Neler yapar?
Bizler kimleriz?’’
Kırklareli Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü Başkanı Demet Elif Palasoğlu; ‘’Bugün itibariyle 1-7 Mart Yeşilay Haftasındayız. Biz de bu haftada gönüllü arkadaşlarımızla beraber anaokullarına gittik. Ekip arkadaşlarımızla Yeşilay nedir? Neler yapar? Bizler kimleriz? Bunları anlattık. Güzel etkinlikler gerçekleştirdik. Bunların yanı sıra rozetler, bileklikler, şapkalar dağıttık. Aynı zamanda kum boyama etkinliği yaptık’’ şeklinde konuştu.
Yeşilay’ın bilinçlendirici hediyeleri
Kırklareli Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü, etkinlik gerçekleştirecekleri anaokullarına yanlarında hediyelerle gittiler. Minik anaokul öğrencilerinin Yeşilay ile tanıştığı Yayla Ayçiçeği Anaokulu’nda gerçekleşen programda; gönüllüler tarafından balon, şapka, bileklik, rozet hediye edildi. Bileklik ve rozetleri anaokul öğrencilerine bizzat gönüllüler tarafından takıldı. Yeşilayla gülümsemelerle tanışan miniklere, sağlıklı yaşamın ne olduğu anlatıldı.
Anaokul öğrencileri Yeşilayı çok sevdi
Kırklareli Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü Gönüllülerinden Fadime İmre tarafından miniklere nasıl beslenilmesi ve sağlığa nasıl dikkat edileceği anlatıldı. Yayla Ayçiçeği Anaokulu’nda eğitim gören bütün öğrenciler ile yakından ilgilenen gönüllüler, daha sonra beraber toz boyama etkinliğini minik kardeşleriyle gerçekleştirdi. Etkinlik anaokul öğrencileriyle hatıra fotoğrafı çekilmesiyle noktalandı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol