Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’ndan haberler

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından il turizmini geliştirmek için AB projesine başvurulduğu açıklandı. KTSO ayrıca yurt dışından gelen gençlik liderlerini Girişimcilik konulu Erasmus + projesi kapsamında misafir etti.

KTSO, seçimlerinin sona ermesinden sonra faaliyetlerini ve projelerini hayata geçirmeye başladı. KTSO’nun gerçekleştirdiği iki etkinliğin ayrıntıları şu şekilde;
AB projesine 11 Nisan’da başvuru yapıldı
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, ilimizin turizminin gelişmesi için Avrupa Birliğine proje başvurusunu gerçekleştirdi.
Projenin detayları hakkında sosyal medyadan açıklamada bulunan Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; ‘’Avrupa Birliği'ne proje başvurumuzu yaptık. IPA Bulgaristan ve Türkiye Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında Sürdürülebilir Turizm konusundaki proje başvurumuzu 11 Nisan'da gerçekleştirdik. 100.000 Avro toplam bütçeye sahip projemiz Sınırötesi bölgede sürdürülebilir turizmin geliştirilmesi için sanal ağların geliştirilmesi ismini taşıyor. Bulgaristan'ın Burgaz ili Nessebar ilçesinden Kaladra Vakfı ile ortak olduğumuz projede 1 yıl boyunca iki bölgedeki turistik değerlerin daha görünür hale getirilmesi ve turizmin arttırılmasını hedefliyoruz. Proje başvurumuzun ilimize hayırlı olmasını dileriz’’ dedi.
KTSO'nun genç ve kadın girişimcileri
desteklemek için özel çalışmalar yapacak
Kırklareli Doğa Grubu tarafından yapılan Girişimcilik konulu Erasmus + projesi kapsamında aralarında Türkiye'den katılımcılarında olduğu İtalya, Yunanistan ve İngiltere'den gelen gençlik liderleri Kırklareli TSO’nun konuğu oldu.
KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, programda açılış konuşmasını yaptı. Ilık açıklamasında; girişimciliğin sadece bireysel zenginlik sağlayan değil, toplumun gelişimini destekleyen bir kavram olduğundan bahsetti. Küresel ve yerel düzeyde pek çok toplumsal sorun olduğunu belirten Ilık, girişimcilerin iş fikirlerinin toplumlarımızın gelişmesine katkı sağlayacağını dile getirdi. KTSO'nun genç ve kadın girişimcileri desteklemek için özel çalışmalar yürüteceğini bildirdi. Program kapsamında Emre Beji Trakya Kalkınma Ajansı’nın Tuba Yaşar ise KOSGEB'in girişimcilere yönelik destek ve hizmetleri hakkında sunum gerçekleştirdi. Program kapsamında Net Yapı'dan Yüksel Taşkın, Indisera kurucusu Ertaç Paprat, Makarna, Lütfen kurucusu Tugba Öztermiyeci Bayburtluoglu kendi girişimcilik serüvenlerinden bahsetti. İş fikirlerini hayata geçirmek isteyen gençlere tavsiyelerini verdiler. Yarın yine odamızda "sosyal girişimcilik" üzerine eğitim alacak genç liderler Kırklareli'ndeki çalışmalarına önümüzdeki salı gününe kadar devam edecekler.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol