Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy; “İlimizde yaşanan sel felaketi hepimizi derinden üzdü”

Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü de bölgede çalışmalara dahil olarak arama kurtarma çalışmaları gerçekleştirdi. Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü “İlimizde yaşanan sel felaketi hepimizi derinden üzdü. Doğal bir olay olarak görünen sel felaketi ilimizde derin yaralar bıraktı. Genellikle yoğun yağış, nehirlerin taşması, barajların yetersiz kalması veya kırılması, deniz seviyesinin yükselmesi gibi nedenlerle meydana gelen bu olayda, can ve mal kayıpları hepimizin üzüntüsünün nedeni oldu.
 
Sayın Bakan Yardımcımız Münir Karaloğlu ile Sayın Valimiz Birol Ekici koordinasyonunda, zararların boyutunu görmek için yaşanan sel felaketini yerinde tespitine katılan İl Müdürümüz Mehmet Aksoy durumu şu şekilde değerlendirdi: Türkiye'nin bazı bölgeleri zaman zaman şiddetli yağışlar sonucunda sel felaketleriyle karşı karşıya kalmaktadır. İlimizde de yaşanan bu felaket hepimizi çok üzdü. Sahada yaptığımız gözlemlerle de, yaşanan can kayıpları ve maddi hasarların hangi boyutlarda olduğunu gördük.
Bu durumların bir daha yaşanmaması ve yaşanan maddi hasarların temini için çalışmalarımıza başladık. Bu tür doğal felaketlere hazırlıklı olmak ve üreticilerimizi bilgilendirmek için gerekli bilgilendirmeleri yapmaya devam edeceğiz. Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu felakette maddi ve manevi zarara uğrayan herkese ise geçmiş olsun diyorum. Sel felaketi yaşanan alanlarda hasar tespit çalışmalarımız devam etmektedir” sözlerini ifade etti.
Demirköy Belediye Belediye Başkanı Recep Gün, olayları yerinde takip ederek konu ile ilgili yaptığı açıklamada “İçişleri Bakan Yardımcımız Münir Karaloğlu ve Valimiz Başkanlığında dünden bu yana kesintisiz arama çalışmalarımız devam ediyor.
Yaşadığımız bu sel felaketinden dolayı bizlere desteklerini esirgemeyen her dakika sahada bizimle birlikte olan Kırklareli Valimiz Sayın Birol Ekici, Kırklareli Milletvekilimiz Ahmet Gökhan Sarıçam, İl Başkanımız Yunus Ercan Dağtaş, AFAD, Sahil Güvenlik, Jandarma, UMKE, Kızılay, İl Özel İdaresi, Çevre Bölgeleden yardımımıza koşan tüm kuruluşlarımıza ve çağrımızla kepçeleriyle, ağaç kesme testereleriyle yardıma koşan fedakar #Demirköy’lü hemşehrilerime ve Belediye Personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum.
Yaşanan sel felaketinden hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim bizlere bir daha böyle afetler yaşatmasın inşallah” sözlerini dile getirdi. (A.Kaya)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol