Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğü, kampüs alanını genişletti

Mehmet Aksoy önderliğindeki Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, hizmet binası bahçesinin yanı başında bulunan eski lojmanları yıkarak, kampüs alanını genişletiyor. Konu hakkında açıklamada bulunan Aksoy; “Önümüzdeki günlerde bahçemize katılacak bu alan ile Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kampüsümüz daha da genişlemiş olacak. Değerli üreticilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına bu alana yeni bir hizmet binası yapmamız gündemde. Hepimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, bina yanında bulunan metruk lojmanları yıkarak kendi kampüs alanını genişletiyor. 572 metrekarelik alanı bahçeye kazandıracak bu çalışmanın ardından, önümüzdeki dönemde söz konusu alana yeni bir hizmet binası yapılması planlanıyor.
İl Müdürü Mehmet Aksoy konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bilindiği gibi mevcut hizmet binamızın yanında 1980’lerden kalma lojmanlarımız bulunuyordu. Bu alan tarım kampüsündeki alanımızdan ifraz edilerek ayrılmış ve satışa çıkarılmıştı. Tarım ve Orman İl Müdürü olarak göreve başladığımda bunun alanımızın imarını bozacağını Sayın valimize arz ettim. Milli Emlak Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ile görüşerek, satışın durdurulması için yazılar yazdık. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İl Milli Emlak Müdürlüğü koordinesinde, kentsel dönüşüm kapsamında, Riskli bina raporu alarak, lojmanlarımızın yıkım sürecini başlattık.
Yıkım bittikten sonra, tekrar lojman alanını tehvid ederek kampüs alanımıza katacağız.
Önümüzdeki günlerde bahçemize katılacak bu alan ile Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kampusumuz daha da genişlemiş olacak. Değerli üreticilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına bu alan yeni bir hizmet binası yapmamız gündemde. Hepimize hayırlı olsun” dedi. (Ferdi Kurtbayram)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. genişletip daraltanlar 16 Haziran 2022 Perşembe 17:30:35

    Kampüsleri mevcut binaları yıkıp genişleten orman bakanlığı ormanların kasten yakılıp daraltılmalarını timsah gözyaşları ile seyrediyor rantiyeciler adına