Kırklareli Şehidini Unutmadı

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 23 yaşında şehit düşen Kırklarelili Jandarma Astsubay Göktan Özüpek'in şahadet şerbetini içmesinin üzerinden bir yıl geçti. Bir yıl geçmiş olmasına rağmen şehidine olan saygısını ve özlemini sürdüren Kırklareli Halkı, şehidine saygısını gösterdi. Ölümünün birinci yıldönümünde Kırklareli Büyük Cami’de düzenlenen tören ile anılan şehit için Mevlidi Şerif okundu. Düzenlenen anma programına Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Jandarma Albay Kadir Oğuz, Kırklareli İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Yaklaşık 13 yıl önce trafik kazasında kaybettiği astsubay emeklisi babasının izinden giderek askerlik mesleğini seçen Şehit Astsubay Göktan Özüpek, bir yıl önce Fırat Kalkanı Harekatı sırasında Suriye’nin El-Bab bölgesinde şehit olmuştu. Şehit Göktan Özüpek şehit olmasının birinci yıl dönümünde memleketi Kırklareli’nde anıldı. 21 Aralık Perşembe günü öğlen namazının ardından Kırklareli Büyük Cami’de gerçekleştirilen Mevlidi Şerif’e yoğun katılım vardı. Mevlidi Şerif’e başlanmasından önce konuşan Kırklareli İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, şehitliğin çok yüksek bir mertebe olduğunu vatanını korumak için canını verenlerin aslında ölümsüz olduklarını dile getirdi.
Topraklarımız Birer Mabede Dönüşmüş
Demirtaş konuşmasında şehitlik mertebesinin para ile pulla satın alınamayacak bir değer olduğunu belirterek, bir inanmışlık örneği olarak görülmesi gerektiğini vurguladı. Demirtaş; “Bu millet şehit bir millettir. Şair ne demiş” Bastığın yerleri toprak geçme tanı. Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.” Ne güzel ifade etmiş bizim şehitlerimiz var. Bizim mezarlarımız hep şehitlerle dolu topraklarımız şehitlerle dolu. Zaman içinde bizim topraklarımız sadece toprak olmaktan çıkmış bir mabede ve kutsal bir yer haline dönüşmüş. Bu yüzden şehitlerimizi hatırlamak, onlara dua etmek, onlara teşekkür etmek, onların bırakmış olduğu bu vatan topraklarını korumaya çalışmak, bu değerleri muhafaza etmek bizim görevimizdir. Onun için sizlere çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Kırklareli Değerlerine Bağlı
Bir Şehir
“Kırklareli; milli değerlerine, manevi değerlerine, atasına, ceddine, dedesine bağlı bir şehirdir. İşte bunun bir ifadesi olarak bugün burayı hınca hınç doldurarak şehidine olan saygısını, hürmetini göstermiştir. Bugün sizlerle Şehit Göktan Özüpek kardeşimiz başta olmak üzere bütün hakkın rahmetine kavuşmuş şehitlerimiz için hazırlanan program için toplandık. Bugün buraya gelen herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Şehitler İçin
Bestelenen
İlahi Okundu
Müftü Demiştaş’ın konuşmasının ardından Şehidimiz için Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Mevlidi Şerif okundu. Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık Şehit Göktan Özüpek için bestelediği ilahiyi seslendirdi. Ardından bütün cemaat başta Şehit Göktan Özüpek olmak üzere bütün şehitlerimiz için dua edildi. Program sonunda; katılanlara irmik helvası, pilav ve ayran ikram edildi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol