Kırklareli Merkez İlçe için geri sayım başladı

AK Parti Kırklareli’nde kongre sürecini tüm hızıyla devam ettiriyor. Bu çerçevede Merkez İlçe kongresi 1 Mart 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek. Politikası gereği tüm kongrelerini tek liste ile gerçekleştiren AK Parti’de Başkan Can Cafer Toklucu, güven tazeleyecek…

Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli İl teşkilatında kongre süreci tüm hızıyla devam ediyor. Partinin bu yılki ilk ilçe kongresi 22 Şubat Cumartesi günü Pınarhisar’da düzenlenmiş, 23 Şubat Pazar günü ise Babaeski ilçe kongresini gerçekleşmişti. Her iki ilçenin mevcut başkanları güven tazeleyerek, yeni döneme giriş yapmışlardı.
AK Parti Kırklareli Merkez İlçe kongresi için de geri sayım başladı. 1 Mart Pazar günü saat 13.00’de Halk Eğitim Merkezinde düzenlenecek olan kongrede, mevcut başkan Can Cafer Toklucu yeniden aday olacak.
Toklucu yaptığı açıklamada; “Uzun bir süredir AK Parti çatısı altında, Merkez İlçe Başkanı olarak arkadaşlarımızla görev yapıyoruz. Partimizin Genel Başkanı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Kırklareli’mize, ülkemize çok büyük hizmetlerimiz oldu. İnşallah bu hizmetlerin devamını sağlamak, Kırklarelili insanımızın dertlerine derman olabilmek, isteklerini hayata geçirmek adına, Genel merkezimin de takdirleriyle yeniden aynı göreve aday oldum. Tüm AK Parti Kırklareli ailesini, Pazar günü kongremize bekliyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız, Sayın Milletvekilimiz, İl Başkanımız ve tüm partililerimize, şahsıma ve yönetimime verdikleri desteklerden ötürü ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Her şey Kırklareli, Herşey Türkiye için” dedi.
AK Parti İl Başkanı Alper Çiler ise şunları kaydetti;
“Bildiğiniz gibi 7.Olağan Kongre sürecimizin başlamasıyla ilk olarak tüm ilçelerimizde delege seçimlerimizi yaptık. 5 Ocak 2020 tarihinde; İlk kongremiz Lüleburgaz Büyükkarıştıran Belde kongresi olmuştu. Bu süreçte Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız tarafından 2 ilçemizde yeni ( Lüleburgaz ve Vize ) ilçe Başkanlarımız atandı ve yönetimleri de oluşturuldu. Türkiye’deki ilk ilçe kongresi 22 Şubat Cumartesi günü Pınarhisar’da gerçekleştirildi. 23 Şubat tarihinde de Babaeski kongremizi düzenledik.
Şimdi de Merkez İlçe Başkanlığımızın kongresini yapmaya hazırlanıyoruz. Süreç devam ediyor. Biz bir aileyiz. Ve bu ailede birlik ve beraberlik olduğu sürece bizi kimse yıkamayacak. 2023 ve 2024 hedeflerimize birlik ve beraberlik içinde daha çok çalışarak samimiyetle, tevazu ile gönüller kazanarak devam edeceğiz inşallah.
Allah'ın izniyle son olarak da 16 Mart 2020’de Kofçaz ile 8 ilçe kongremizi tamamlayacağız. Daha sonra da sonbaharda il kongremizle inşallah 7.Olağan Kongre sürecini tamamlayacağız. Partilimizle, vatandaşımızla, tüm Türkiye hep birlikte daha da güçlüyüz.”

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Tek liste tek aday yaşasın demokrasicilik oyunu