Kırklareli Halk Kültürü araştırılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’nce; Kırklareli İli, İlçe ve köylerinde halk kültürü değerlerinin tespiti amacıyla 06 - 15 Eylül 2017 tarihleri arasında bir halk kültürü alan araştırması gerçekleştiriliyor. Araştırma ekibi Kırklareli’ne geldikten sonra İl Kültür ve Turizm Müdürü Necmi Asan ile bir toplantı yaparak Kırklareli’nin kültürel zenginliğini ortaya koyabilecek yerleri tespit etti ve çalışma programını oluşturdu.
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Folklor (Halk Bilimi Uzmanı) Araştırmacısı Zekeriya Kurtulmuş’un rehberliğinde çalışmayı gerçekleştirecek olan araştırma uzman ekibi halk kültürünün gelenek görenek ve inançlar, geleneksel el sanatları, halk edebiyatı türleri, çocuk oyunları ve oyuncakları konularında 10 gün süreyle İlimizde bulunuyorlar.
Kırklareli’nin somut olmayan kültürel miras unsurlarının tespiti sonucunda elde edilen veriler Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kültürü Bilgi ve Belge Merkezine kazandırılarak kültürel değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarımı sağlanmış olacak. (Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol