Kırklareli Bilim Sanayi ve Teknoloji Şube Müdürlüğüne Savaş Erden atandı

Kırklareli Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürlüğü’ne Savaş Erden atandı. Erden’in ataması yapılan görev yükseltme sınavında başarılı olması üzerine 26 Şubat 2018 tarihinde yapıldı.

Kırklareli Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürlüğü’ne atama yapıldı. Yapılan görevde yükseltme sınavında başarılı olan Savaş Erden, Kırklareli Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü oldu.
Savaş Erden kimdir?
Evli ve 2 Çocuk Babası olan Savaş Erden 2011-2012: Anadolu Üniversitesi - İktisat Fakültesi - Kamu Yönetimi Bölümü 1999 - 2001: Trakya Üniversitesi - Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu - Elektrik Bölümü 1985 -1989: Tekirdağ Teknik Lisesi - Elektrik Bölümünden mezun oldu. 1992 yılında özel sektörde iş hayatına atıldı. Çeşitli özel
kuruluşlarda çalıştıktan sonra, 1999'da yapılan Devlet Memurluğu Sınavında (DMS) başarılı oldu. 08/01/2001 tarihinde Kırklareli Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğüne Ölçüler ve Ayar Memuru olarak memuriyet hayatına başladı. Aynı zamanda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu arasında imzalanan protokol kapsamında verilen eğitimler neticesinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Denetçisi unvanını aldı. 4703 Sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Düzenlemelerin Hazırlanması ve Uygulanması Hakkında Kanun kapsamında verilen eğitimler sonucu Bakanlıkça yapılan sınavda başarılı olarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Piyasa Gözetim ve Denetçisi unvanını da aldı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 24/01/2015 tarih ve 169 sayılı oluru ile 01/02/2016 tarihine kadar Kırklareli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde boş bulunan Şube Müdürlüğünü vekaleten yürüttü. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yapılan Görevde Yükselme Sınavında başarılı olarak, Kırklareli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde boş bulunan Şube Müdürlüğüne asaleten atanarak 26/02/2018 tarihinde görevine başladı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol