“Kırklareli Belediyesi geleceğe dair güven vermemektedir”

Partisinin İl Danışma Meclisi toplantısında, Kırklareli Belediyesi’ni gündemine alan AK Parti Milletvekili Selahattin Minsolmaz, belediyenin bilgisiz, ilgisiz, iş üretmeyen ve güven vermeyen bir duruma geldiğini kaydetti.

AK Parti Kırklareli milletvekili Selahattin Minsolmaz, geçtiğimiz Cumartesi günü il teşkilatının gerçekleştirdiği İl Danışma Meclisi toplantısında Kırklareli Belediyesi’ne yönelik eleştiri ve önerilerini açıkladı. 15 yılda belediyeye gelen 1,5 milyar TL bütçenin altını çizen Minsolmaz, “Ben hem CHP’ye, hem de AK Parti’nin yaptığı her icraatta birleşip kıyameti kopartan bütün o sivil yapılara sesleniyorum: Belediyenin önünde oturup bu 15 yıllık 1,5 milyar TL’nin hesabını sorsunlar. İnşallah biz bunu yerel seçimlerde soracağız” dedi. Bir yanda AK Parti ve yapmış olduğu hizmetler olduğunu söyleyen Minsolmaz, diğer yanda CHP’li Kırklareli Belediyesi ve yapamadıkları olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Belki de personelin maaşları bile ödenemeyecek”
“Devasa bir bütçe ve üstüne bir de borç. Üzülerek söylüyorum belki de bu aydan sonra belediye personelinin maaşları ödenemeyecek. Büyük laflarla, hamasi nutuklarla, Atatürk’ten geçinerek, yine eskiden olduğu gibi laikliğin arkasına sığınarak milleti kandırdılar. Kırklareli halkı bu geçtiğimiz 5 yılda da buradaki belediye yönetimini onlara verirken kandırıldı. Milletimizin artık kandırılmaması için teşkilatlarımızın biraz daha fazla çalışmasını istiyorum. İş üretmeyen, Ağustos böceği gibi laf üreten, ‘5 yılda biz 5 proje yaparız’ diye söyleyip yapamayan, ‘nasılsa seçim geldi, temelini atalım kabası da o zamana kadar çıkar, gelen de zaten borçları temizler’ diye yumurta kapıya dayanınca yapılan işlerden millet bir hayır görmedi.”
“Belediye kazıklandı”
Kapalı Pazar Yeri projesini de eleştiren Selahattin Minsolmaz, bu çalışmayı “Kırklareli’nin en fazla rüzgar alan yerinde, dolgu yer üzerine kazık temel ile yapılan kazık bir proje” olarak adlandırdı ve “Aynı proje başka bir yerde beş katı büyük yapılabilir. Dolgu zemine kazık temel yaparsınız, belediye kazıklanır arkadaşlar. Ve orada pazarcı durmaz. Vatandaşlar oraya gidene kadar 80 tane marketin önünden geçiyor. Kimse de pazara uğramaz” diye konuştu. Belediyenin yeni otogarı Pınarhisar ile turist yolu kesişiminde yapmayı düşündüğünü ancak sonra kamulaştıramadığını söylediğini belirten Minsolmaz, konuşmalarına şu cümlelerle devam etti:
“Yeri, yaklaşımı, sebebi
doğru değil”
“Diyorlar ki ‘Terminali kamulaştıramadık, o zaman Dereköy yoluna yapalım.’ Arkadaşlar arazi nerdeyse oraya proje olmaz. Bedava arazi nerdeyse oraya giderseniz 100 yıl boyunca Kırklareli halkını oraya götürürsünüz. Taksici de memnun değil, minibüsçü de, otobüsçü de. Ben bir mühendis olarak bitse mi bitmese mi diye düşünüyorum. Ne zaman bitecek o da belli değil ama, Kırklareli halkı için yeri, yaklaşımı, sebebi doğru olmayan bir şey. Bahane ne kamulaştıramamışlar vazgeçmişler. AK Parti ile CHP arasındaki temel fark onlar ilk engelde kayış atarlar. Biz her engelin üzerinden atlarız. AK Parti bütün engelleri aştı, hiç birisinde vatandaşa bahane söylemedi. Küçük bir Kırklareli’de her projede bahane var.”
“Belediye yönetiminin 15 yılın hesabını vermeye çağırıyoruz”
Konuşmasında belediyenin “Söz verdik yapıyoruz” sloganlı tanıtımlarına da değinen Minsolmaz; “Herhalde ‘söz verdik satıyoruz’ demek istiyorlar. Ama Alpullu satılırken ‘sattırmayız’ diye en öndeydiler. Sattırmamak bir erdemdir ama, o zaman siz de sattırmayacaksınız. Belediyenin satılmadık arsası, binası kalmadı. Her yıl 100 milyon TL olmak üzere 15 yılda 1,5 milyar TL zayi oldu. Ve 65 milyon TL borç ile Kırklareli belediyesi vatandaşı ezen, vatandaşa bahane üreten ve geleceğe dair güven vermeyen bir kurum oldu.
Tabi ben bunu kurumun tüzel kişiliği için söylemiyorum. Bizim belediyemizdir. Biz sahip çıkacağız. Şu anki belediye yönetimini, vatandaşımıza basın önünde yapılan hizmetleri ne şekilde yapamadıklarını anlatmaya ve 15 yılın hesabını vermeye çağırıyoruz” dedi. Belediye Başkanı’nın yapmak istenilen projelerde “Bir el bizi tutuyor” söylemine de değinen Minsolmaz şu ifadeleri kullandı:
“Onları tutan el bilgisizlik,
başarısızlık ve sanırım yoğun yurtdışı faaliyetleri”
“Biz tutmuyoruz arkadaşlar. Başka bir el bir yerden tutuyor herhalde. O bir eli de vatandaşa açıklasınlar. Bence onları tutan el bilgisizlik, başarısızlık, vatandaşa karşı ilgisizlik, belki yurtdışında yoğun çalışma faaliyetleri. Biz burada olan her süreçte onlara destek olduğumuzu, samimi ve gerçekçi projelerle gelirseler yine destek olacağımızın sözünü vermiştik yine veriyoruz. Ama, artık tavşan bayırı aştı. Şu saatten sonra en fazla popülist işler olur. İnşallah Kırklareli Belediyesine daha çok borç yapmazlar. Ama herhalde yine 100 milyon TL’ye tamamlamak için çıkarmışlar 68 milyonu, 32 milyon TL’de borç için meclis kararı almışlar. AK Parti nerede buradaki CHP nerede.”
“Şehrimizi 5 yıl daha aynı
zihniyete teslim etmeyin”
Konuşmasının sonunda Kırklarelililere önümüzdeki yerel seçimde kentin 5 yılının yine aynı zihniyete teslim etmemelerini, hizmet almak için bu işi bilenlerle yürümelerini tavsiye ettiğini belirten Minsolmaz; “İnşallah bize düşen görev de doğru adaylarla, doğru kadrolarla, doğru projelerle ve doğru söylemlerle halkımızın önüne çıkmak, mevcut belediyelerimize, Kırklareli merkez ve diğer ilçe belediyelerini eklemek” şeklinde konuştu.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Peki ya siz güven veriyor musunuz? Kırklareli/Edirne yolu kaç yıl oldu bitmedi hani hizmet nerede?

  2. sevgili vekilim biz sana sonsuz kredi açtık ama sonu sükutu hayal oldu eleştirdiğin adamlardan daha çalışkan değilsin insanların telefonlarına çıkmıyor işlerini yapmıyorsun söz veriyorsun yine de yapmıyorsun vekilliği reisle bakanlarla ve üst bürokratlarla fotoğraf çekilmekten ibaret görüyorsun konuşulan laflara bakan insanlar için güzel konuşuyorsun ama sana işi düşen ve bu davaya gönül vermiş insanlara olan yaklaşımın ortada kaç tane hemşehrinin elinden tuttun? bu şehrin okumuş evlatları var hangisini bürokrasiye kazandırdın? yanına danışman bile yapmaya layık görmedin sen bu şehrin evlatlarını biz senin sözüne değil işine bakıyoruz kusura bakma