Kılıçdaroğlu Alpullu Şeker Fabrikası hakkında bilgilendirildi

CHP Kırklareli Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Vecdi Gündoğdu ile birlikte Kırklareli Pınarhisar CHP İlçe Başkanı Volkan Ertan, Kırklareli Vize CHP İlçe Başkanı Ercan Özalp, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti. 

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, ziyaret sırasında Alpullu Şeker Fabrikaları hakkında bilgilendirildi. Ziyareti gerçekleştiren heyet, Kırklareli’nden getirdikleri şeker pancarından üretilmiş şeker pancarı pekmezini Kılıçdaroğlu’na takdim ettiler.
Vekil Gündoğdu tarafından yapılan basın açıklamasında Şeker Fabrikalarının önemini şu sözlerle dile getirdi; ‘’Bugün hem insani hem de toplumsal boyutuyla sosyo-ekonomik dengeler üzerine kurulmuş şeker fabrikalarımızın varlığını sürdürmesi yaşamsal önem arz etmektedir’’
Şeker Fabrikaları 3 milyar dolarlık katma değer
yaratmaktadır
Gündoğdu basın açıklamasının devamında; ‘’Ülkemizin dört bir yanında cumhuriyetin kaleleri olan şeker fabrikalarımız 25 bin ailenin, yani 1 milyon kişinin geçim kaynağı olurken, yaklaşık 3 milyar dolarlık da bir katma değer yaratmaktadır. Şeker fabrikaların gerçek sahibi bu ülkede yaşayan, vergisini ödeyen vatandaşlardır. Bütün bu fabrikalar vergisini ödeyen namuslu insanların alın teri ile yapıldı. Bu insanlar bir başka ülkenin telkiniyle fabrika kurmadılar, bir başka ülkenin telkiniyle fabrikaları kapatmadılar. Kendileri ülkenin çıkarı neyi gerektiriyorsa onu yaptılar’’ dedi.
‘’Satılmaması için
elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz’’
Şeker Fabrikalarının satılmaması için çaba göstereceklerini ifade eden Gündoğdu; ‘’Şeker fabrikalarını, milli ekonomik değerlerimizi her ortamda desteklemeye devam edeceğiz, satılmaması için de elimizden gelen her türlü çabayı gösterecek, halkımızı bilgilendireceğiz’’ dedi.

Yorum Yazın

1 Defa Yorum Yapılmış.

  1. Pekmez mi götürdünüz adama ? Şeker pancarı - şeker - pancar pekmezi. Konuyu böyle mi ilişkilendirdiniz ? Zihin açıcı bir beyin fırtınası olmuştur eminim.