Keşan Nere Longozlar Nere?

Keşanlı Bisikletçiler bir doğa harikası olan Longozlara-İğneada’ya kadar pedal çevirdiler. Keşan DOÇEK Bikepacking Bisiklet Takımı Istrancalar ve Longoz Ormanlarında pedal çevirdi. 2 gün süren bisiklet faaliyeti İğneada merkezden başladı ve yine başladığı noktada son buldu.

Faaliyet kapsamında ülkemizin en büyük subasar ormanı olan Longozlar ve Istrancalar da pedal çeviren bisikletçiler ilk gün Hamam Gölü üzerinden Panayır İskelesi ve Poliçe sahiline ulaştı.
Geceyi Poliçe Sahilinde geçiren bisikletçiler ertesi gün Istranca ormanlarının yüksek noktalarındaki ıssız patikalarından geçerek Karadeniz sahiline indi ve Mert Gölü yakınlarından başladıkları yer olan İğneada’ya geri döndü.
Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, bisiklet dünyasında yeni bir kavram olarak gelişen ve ilgi gören “Bikepacking” tarzının bölgemizde de yaygınlaşması için çaba gösterdiklerini, bu tarz bisiklet sürüşünün deneyimli bisikletçiler ve minimal düzeyde ekipmanla zorlu koşullarda pedal çevirmek olduğunu belirterek; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de klasik tur bisikletçiliği dışında ilgi gören bu sürüş tarzını faaliyetlerine eklediklerini söyledi.
Bilindiği gibi Bikepacking tarzı bisiklet sürüşü, tur bisikletçiliğinin klasik taşıma aparatlarını kullanmadan bisiklet kadrosuna monte edilen özel donanımlar ile ve en az ekipmanla gerçekleştiriliyor ve bu yüzden bisikletçilerin deneyimli olmasının yanında ekipmanların da minimal olması gerekiyor.
Bikepacking tarzı bisiklet sürüşü tur ve dağ bisikletçiliğinin bir arada yapılmasına olanak verdiği ve en zorlu coğrafyalarda bile pedal çevrilebildiği için günümüzde birçok deneyimli bisikletçi tarafından tercih ediliyor.(E.Baycan)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol