Kaynarca için önemli bir istihdam sahasının önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Türker, “Belediye Meclis Üyemiz Recep Dursun Bey ile Kaynarcamızda açılması planlanan Fabrikanın İstanbul’da bulunan Tesislerini ziyaret ettik” dedi.
Gerçekleştirilen ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Türker, “Kaynarcamızda açılması planlanan Tekstil Fabrikasının İstanbul Arnavutköy‘de bulunan Tesislerinde Firma sahibi sayın Davut İkiz Bey’i ziyaret ettik. Davut Bey, 4 yıl önce Fabrikayı 1 milyon Euro bedel ile satın almış ve gerekli çalışmaları başlatmıştı. Fabrika toplam alanı 35 bin metrekare olup, bunun 17 bin 500 metrekaresi kapalı alandan oluşmaktadır. Özellikle, Avrupa Birliği Ülkeleri başta olmak üzere İhracat ağırlıklı çalışan Firma, Kaynarca’da yakında üretime başlayacak. Küresel Pandemi nedeni ile açılışı geciken Fabrikada makineler getirildi, su, kanalizasyon, elektrik gibi işler tamamlandı” sözlerini dile getirdi.
Ekim ayında faaliyete geçecek fabrikanın iki etapta işçi alımı gerçekleştireceğini dile getiren Başkan Türker, “İlk etapta 50, ardından 150 vatandaşımıza ekmek verecek olan fabrika, Ekim ayında faaliyete geçmiş olacak.
Bugün bizleri misafir eden Davut İkiz Bey, tüm halkımıza selamlarını ilettiler. Halkımızın İş ve Aş sağlaması için, sürekli olarak çalışmaya devam ediyoruz. Tüm meclis üyelerimize, ekip arkadaşlarımıza ve değerli Kaynarca Halkımıza çok teşekkür ediyorum, diyerek tüm Halkımıza selam ve saygılarını ilettiler” dedi. (N.Şensöz)
NE ARAMIŞTINIZ ?
ÇOK OKUNANLAR
-
Kupa Canavarı Uzunköprü Masterler!
04 Tem 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Çocuklarıyla girdikleri sınavda üniversiteyi kazanan kadınlar mezuniyet sevinci yaşadı
30 Haz 2024 -
Hasatta sona yaklaşılan Trakya'da buğday üreticisi verimden memnun
02 Tem 2024 -
Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı yakalandı
18 Tem 2024 -
Tekirdağ'da plastik atık geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın söndürüldü
18 Tem 2024
ÇOK YORUMLANANLAR
-
Köy Kanununa Günümüzde Kim Uyuyor? Kim Denetliyor?
27 Haz 2024 -
UZO Bir Kez Daha Uyardı, “Herkes Önlemlerini Alsın”
27 Haz 2024 -
Ayçiçekleri Yağmur Bekliyor
27 Haz 2024 -
Edirne'de "dur" ihtarına uymayan alkollü ve ehliyetsiz sürücü kovalamaca sonucu yakalandı
27 Haz 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Kahraman Şehidimiz Doğduğu Köyde Anıldı
27 Haz 2024
Son Yorumlar
- Halil Sert son yolculuguna ugurlandi: Çok çok kıymetli bir insandı ve Çok başarılı bir müdürüydü keskin nişancıydı. Allah gani gani rahmet...
- "Kırklareli için yolumuzda emin adımlarla yürüyoruz": Kesimoğlu geçen seçimde haksızlığa uğrayıp bağımsız olunca oyumu ona vermiştim. Bu defa sen hem de ...
- Aday Dermenci, partililerle kahvaltıda bir araya geldi : Hayırlısı olsun inşallah kazanırsın ...
İş aş ekmek elbette önemli. Bu yönüyle hayırlısı olsun. Ama özellikle tekstil fabrikalarının suyun temiz ve değerli olduğu tarım coğrafyalarında olmasının yarattığı sonuçları Çerkezköy-Çorlu-Lüleburgaz üçgeninde görüyoruz. Bu tip fabrikalar suyun - ki Kaynarca için su diyarı diyoruz- başında olmamalı.