Karadenizliler Derneği’nden Önadım’a ziyaret

22 Aralık Cuma günü Kırklareli Karadenizliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Önadım Medya Grubuna ziyarette bulundu. Ziyareti Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Terzi, Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Kurucu Başkanı Salim Küçük, Yönetim Kurulu Üyesi İdris Ersin gerçekleştirdi.

Kırklareli Karadenizliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 22 Aralık Cuma günü Önadım Medya Grubuna ziyaret etti. Ziyaret esnasında yeni yönetim oluşturduklarını belirten Kırklareli Karadenizliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Terzi “Yeni yönetim oluşturduk. Yönetimimiz ile birlikte ilk olarak siz değerli basın mensupları ile ziyaretlerimize başlamak istedik. Sağ olun çok güzel karşıladınız bizleri. Bundan sonra Vali bey ve mülki idari amirlerimizi ziyaret edeceğiz. Ben de araştırmacı gazeteci Hasan Terzi olarak basınla yakın olduğumuz için basını öne alarak arkadaşlarımla ziyarette bulunduk. Nezaket ziyaretinde bulunarak tanışmak istedik.’’dedi
İlk Ziyaret Basına
Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Terzi;’’Kurucu başkanımız gençlere yol verdi. Kendisinin bilgi birikiminden ve tecrübelerinden faydalanarak genç kardeşleri olarak yola çıktık. Kısmet olursa; başkanımızın dediği gibi yakın zamanlarda hamsi festivallerini harekete geçireceğiz. Yönetimdeki arkadaşlarımız 15-20 kişi, çoğunluğu iş adamı olduğu için programları çakıştı. Ama ziyaretimizi ilk olarak basına yaptık’’ dedi.
Hazırlıklar tam gaz devam ediyor
Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Terzi; ‘’Yer ve mekan hazırlığı devam ediyor. Onlar bitirildikten sonra da basınımızı mekanımızda ağırlayacağız. Genel kurulla beraber derneğimizi yeniledik. Kırklareli ili ibaresini derneğimizin başına koyduk. Yeni oluşum, yeni heyecan, yeni kadro diyerek yola çıktık. Karadeniz derneği olarak yönetim kurulumuz yaklaşık 10 proje hazırladı. 10 projenin 5 tanesi sosyal projeler, aktiviteler. 3-4 tanesi, ağır ve ciddi projeler. Hazırladık ve bitirme aşamasındayız’’ dedi.
Kırklareli’ndeki Karadenizliler
Bir Çatı Altında
Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Terzi; ‘’Bölgede üniversite öğrencilerimiz de var. 18 vilayetten oluşuyor Karadeniz haritası. Onlarla da ilgili hazırladığımız maddi ve manevi projeler var. Değerli arkadaşlarımızla istişare altında, Kırklareli’nde aslen Karadeniz’den olan burada yaşayan burada ticaret yapıyoruz. Çeşitli meslek kollarında faaliyet gösteriyoruz. Bunun için Kırklareli ibaresini başına koyarak devam edeceğiz’’ dedi.
‘’Memleket adına güzel şeyler düşüneceğiz’’
Yönetim Kurulu Üyesi İdris Ersin;’’Kardeş olacağız, birlik olacağız. Bu ülke bizim, farklılıklarımız ayrı. Kimi siyah giyer, kim yeşil giyer. Yaşanan ülkede, memleket adına güzel şeyler düşüneceğiz.Bunun üzerine çalışmak zorundayız. Ama maalesef dediğimiz gibi; sosyal medya veya görsel-yazılı basın biraz gençliği ihmal ediyor. Lüks hayatı gösteriyor. Ne için bizim gençliğimiz üretmiyor‘’dedi.
‘’Gidecek başka Türkiye yok’’
Yönetim Kurulu Üyesi İdris Ersin bu ülkenin dışında başka bir ülkeye gidemeyeceğimizi vurgulayarak; ‘’Burada 12 km sınır. Trabzon’da 27 km. Oradan ötesi yok.Bu coğrafyada dolaşacağız bu ülkeye sahip çıkacağız. Üreten bir ülke olacağız. Maalesef tüketen ülkeyiz. Burada basına çok önemli görevler düşüyor. Az önce Hasan Başkanımın dediği gibi basın ülkenin gözü kulağıdır’’ dedi.
Önadım Medya Grubu olarak ziyaretten memnuniyetimizi belirtir, derneğin Kırklareli’nde yapacağı faaliyetlerde başarılar dileriz.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol