Kapalı Pazar alanında zemin iyileştirme çalışmaları başladı

Kırklareli halkının merakla beklediği proje olan Kapalı Pazar’da son çalışmalar hakkında Kırklareli Belediyesi bilgilendirmelerde bulundu. Yapılan bilgilendirmede; Kapalı Pazar alanında fore kazıklarla zemin iyileştirme çalışmalarına başlandığı duyuruldu. 

Kırklareli’nin yıllardır özlemle beklediği Kapalı Pazar’da yeni gelişmeler Kırklareli Belediyesi tarafından duyuruldu.

Esnafın ve vatandaşın mevsim koşullarından en az şekilde etkilenmesi adına en önemli ihtiyaç olan Kapalı Pazar’ın temel atma töreni yapılmıştı. Yapımı devam eden Kapalı Pazar yeri için son bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı.
‘’173 fore kazık
kullanılacak’’
Kırklareli Belediyesi’nden yapılan bilgilendirme şu şekilde; ‘’ Bademlik Mahallesi Süpürgeciler sitesinde 20 Bin m2 alan üzerine yapımına başlanan Kapalı Pazar alanı bittiğinde içerisinde; 752 Pazar yeri tezgahı, 35 iş yeri veya dükkan ayrıca açık ve kapalı olmak üzere toplam 210 araçlık otopark olacak. Kırklareli’nde büyük bir değişim ve dönüşümün önünü açacak olan projelerden biri olan Kapalı Pazar inşaatında binanın temel sağlamlaştırma güçlendirme çalışması için kullanılan fore kazık çalışmaları büyük hassasiyet ile başladı.
İnşaat alanı çevresince 173 fore kazık kullanılacağı ve yerin altına 12 ila 15 metreye kadar inileceği belirtildi. Böylece Kapalı Pazar binası hem modüler hem de sağlam bir yapı olacak’’ dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol