‘’Kadının emeğini hep beraber yücelteceğiz!’’

Uluslararası Rumeli Kadın Kültürel, Sosyal ve Ekonomik Dayanışma Derneği (URKSED), başta Kırklarelili kadınlar olmak üzere tüm kadınların ‘’Dünya Emekçi Kadınlar Günü’’nü kutladı.

25 Aralık 2017’de resmen kurularak kadınlarımızın hayatının bir parçası olmaya aday olan URKSED, kadın emeğinin yüceltilmesi için önemli bir gün olan ‘’Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü yönetimi ve üyeleriyle beraber kutladı.

URKSED’in Kurucu Başkanlığı’nı Öznur Tüzün yaparken kurucu başkan yardımcılığını Tülin Öznur Tamtürk, kurucu üyelikleri; Elif Yıldırım, Gülben Dönmez, Gülşah Ayyıldız, Bahar Gültekin, Yasemin Gökçen ve Derya Duman yapıyor.
Amaç kadınların sosyal,
kültürel ve ekonomik ifade gücünü arttırmak
Dernek çatısı altında başta Rumeli kadını olmak üzere tüm kadınlara ulaştıklarını ifade eden URKSED Kurucu Başkanı Öznur Tüzün, derneğin Avrupa Projeleri yazacağını, bazı projelere de ortak olacağını belirtti. Tüzün, tüm bu faaliyetlerle kadının sosyal, kültürel ve ekonomik anlamada kendini daha iyi ifade etmesini hedeflediklerini dile getirdi.
Uluslar arası arenada çalışmalar yapılacak
Kadının toplumun her noktasında temsil gücünü arttırmak gibi bir vizyonları olduğunu ifade eden URKSED Kurucu Başkanı Öznur Tüzün; ‘’Rumeli kadınlarının dik, onurlu duruşunu göstererek yapılan çalışmalar projelendirilecek, kadınlarımızın katılımıyla derneğimiz yolunda kararlılıkla gidecek. Kadınlarımız kendilerini; projelerle uluslar arası arenada temsil imkanına kavuşacak’’ dedi.
Emekçi kadınlar unutulmamalı!
Günün anlamına dair açıklamalarda bulunan URKSAD Kurucu Başkanı Öznur Tüzün; ‘’Kadının değeri toplum için sadece bir gün değil her gün irdelenmeli. Derneğimizin misyonlarından biri de budur. Dernek olarak kadının emeğini hep beraber yücelteceğiz! Kırklareli başta olmak üzere, Trakya, sınırötesinde ise Batı Trakya, Balkan coğrafyası ve Avrupa ülkelerinde faaliyet göstereceğiz. Kadınlarımız daima ön sıralarda olacak. Kadın emeği, girişimciliği ve örgütlenmesiyle ekonomik anlamda başta Kırklareli olmak üzere Rumeli ve Türkiye’de derneğimiz olumlu etkiler bırakacak’’ dedi.
Kültürel miras gençlere sunulacak
URKSED’in Rumeli kültürünü yaşatmak adına da önemli bir misyonu olacağını ifade eden Tüzün; ‘’Yeni nesile kadınlarımız aracılığı ile geçmişlerini en güzel şekilde anlatmak istiyoruz. Kırklareli’nde yapacağımız çalışmalar ile atalarımızın kültürel mirasını genç nesle sunacağız’’ dedi.
Uluslararası Rumeli Kadın Kültürel, Sosyal ve Ekonomik Dayanışma Derneği (URKSED), kapılarının tüm kadınlara açık olduğunu belirterek dernek hakkında bilgi almak isteyenlerin urksed@gmail.com mail yoluyla, iletişim numaraları olarak Önadım Medya Grubu’na telefonlarına ulaşabilir.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol