Kırklareli Üniversitesi (KLÜ), Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversiteleri arasında yer aldı. Doluluk oranının yüzde 98.58’e ulaştığını açıklayan KLÜ, “Akademik ve fiziki gelişiminin yanı sıra öğrenci sayısını da her geçen yıl artırmaya devam eden Üniversitemiz, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre yüzde 98.58 doluluk oranıyla Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversiteleri arasında yerini aldı” ifadelerini kullandı.
Kırklareli Üniversitesi’nin her geçen yıl eğitim personeli ve alanlarını geliştirdiğini dile getiren KLÜ, “Açıklanan sonuçlara göre adaylar Trakya’nın parlayan yıldızı Üniversitemize yoğun ilgi gösterdi. 2023-2024 akademik yılı için 6.110 kontenjanı bulunan Üniversitemize 6.023 öğrenci yerleşti. Üniversitemizin akademik birimler bazında doluluk oranlarına bakıldığında fakülteler bazında yüzde 97.84, meslek yüksekokulları bazında ise yüzde 99.15 oranına ulaşıldı. Üniversitemizin tüm birimler bazındaki doluluk oranı ise yüzde 98.58 oldu. Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Babaeski Meslek Yüksekokulu ve Vize Meslek Yüksekokulu yüzde 100 doluluk oranıyla dikkat çekti” sözlerini ifade etti.
“Dünya standartlarında eğitim”
KLÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, YKS-2023 yerleştirme sonuçlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede; sonuçların üniversitemiz adına memnuniyet verici olduğunu belirterek, Türkiye’nin yenilikçi ve girişimci üniversitelerinden biri olan Kırklareli Üniversitesinin bulunduğu şehir ile bütünleşen bir ihtisas üniversitesi olma hedefi doğrultusunda nitelikli akademik ve idari kadrosuyla öğrencilerini en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için gayret gösterdiğini ifade etti. Şengörür, sunulan dünya standartındaki nitelikli ve ayrıcalıklı eğitim ile öğrencilerin hedeflerine ve hayalini kurdukları geleceğe ilerlemeleri noktasında her zaman yanlarında olunacağını sözlerine ekleyerek, Kırklareli Üniversitesi ailesine katılma başarısı gösteren öğrencileri tebrik etti.
Kayıt süreci
2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) sonuçlarına göre üniversitemiz programlarına kayıt hakkı kazanan öğrenci adayları, e-Devlet üzerinden elektronik kayıt işlemlerini 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapabilecek olup; elektronik kayıt işlemini tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kayıt işlemini gerçekleştiremeyen öğrenci adayları ise, kesin kayıt işlemlerini istenen belgelerle birlikte, 28 Ağustos - 01 Eylül 2023 (30 Ağustos 2023 hariç) tarihleri arasında Üniversitemiz Kayalı Kampüsünde yer alan Kayıt Merkezine şahsen veya noterden vekil tayin ettikleri kişi tarafından başvuru ile yapabileceklerdir.
“Hoş geldiniz”
Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür yeni öğrencilere eğitim öğretim yılında başarı diledi. Rektör Şengörür yaptığı açıklamada, “Büyük bir emek ve özveriyle hazırlandığınız Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS-2023)’nın akabinde idealleriniz, istekleriniz ve hayalleriniz doğrultusunda hayatınıza yön verecek önemli bir tercih sürecini geride bıraktığınız için ve eşsiz doğal güzellikleri, zengin tarihi ve kültürel mirası, huzur ve güven ortamıyla ülkemizin en yaşanabilir illerinden bir olan Kırklareli’nde, Trakya’nın incisi Kırklareli Üniversitesi’nde öğrenim görmeye hak kazandığınız için tebrik ediyor; bu günlere gelmenizde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ve geleceğinize emin adımlarla hazırlanacağınız üniversitemizi tercih sürecinde sizlerle birlikte bu heyecana ortak olan kıymetli ailelerinizi kutluyorum. Türkiye’nin yenilikçi ve girişimci üniversitelerinden biri olan Kırklareli Üniversitesi, bulunduğu şehir ile bütünleşen bir ihtisas üniversitesi olma hedefi doğrultusunda nitelikli akademik ve idari kadrosuyla öğrencilerini en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için gayret göstermektedir. Eğitim hayatınız süresince alanında uzman akademik personelimiz, sunduğu dünya standartlarındaki nitelikli ve ayrıcalıklı eğitim ile hedeflerinize ve hayalini kurduğunuz geleceğe ilerlemeniz için daima yanınızda olacaktır” ifadelerini kaydetti. (N.Şensöz)
NE ARAMIŞTINIZ ?
ÇOK OKUNANLAR
-
Kupa Canavarı Uzunköprü Masterler!
04 Tem 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Çocuklarıyla girdikleri sınavda üniversiteyi kazanan kadınlar mezuniyet sevinci yaşadı
30 Haz 2024 -
Hasatta sona yaklaşılan Trakya'da buğday üreticisi verimden memnun
02 Tem 2024 -
Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı yakalandı
18 Tem 2024 -
Tekirdağ'da plastik atık geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın söndürüldü
18 Tem 2024
ÇOK YORUMLANANLAR
-
Köy Kanununa Günümüzde Kim Uyuyor? Kim Denetliyor?
27 Haz 2024 -
UZO Bir Kez Daha Uyardı, “Herkes Önlemlerini Alsın”
27 Haz 2024 -
Ayçiçekleri Yağmur Bekliyor
27 Haz 2024 -
Edirne'de "dur" ihtarına uymayan alkollü ve ehliyetsiz sürücü kovalamaca sonucu yakalandı
27 Haz 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Kahraman Şehidimiz Doğduğu Köyde Anıldı
27 Haz 2024
Son Yorumlar
- Halil Sert son yolculuguna ugurlandi: Çok çok kıymetli bir insandı ve Çok başarılı bir müdürüydü keskin nişancıydı. Allah gani gani rahmet...
- "Kırklareli için yolumuzda emin adımlarla yürüyoruz": Kesimoğlu geçen seçimde haksızlığa uğrayıp bağımsız olunca oyumu ona vermiştim. Bu defa sen hem de ...
- Aday Dermenci, partililerle kahvaltıda bir araya geldi : Hayırlısı olsun inşallah kazanırsın ...
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol