KLÜ Rektörü Şengörür’den yeni öğrencilere mesaj; “Sevgili öğrenciler, aramıza hoş geldiniz”

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başlamasına sayılı günler kaldı. Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, yeni eğitim öğretim yılında üniversitelerde ilk yılına Kırklareli’ne gelecek öğrencilere hoş geldiniz mesajı yayınladı.

 Yeni öğrencilere hoş geldiniz dileklerini ifade eden Kırklareli Üniversitesi (KLÜ)  Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, “Uzun ve yorucu bir hazırlık sürecinin sonunda göstermiş olduğunuz başarı neticesinde, geleceğinizi şekillendireceğiniz bir karar verdiniz ve üniversitemizi tercih ederek Kırklareli Üniversitesi Ailesi’nin bir üyesi oldunuz. Başarınız dolayısıyla sizleri, ailelerinizi ve başarınızda büyük emekleri bulunan öğretmenlerinizi en içten dileklerimle kutluyorum” sözlerini dile getirdi.

İş hayatına dair kazanımlar da mevcut

Eğitimin yanı sıra iş hayatına dair de önemli kazanımların elde edilebileceğinin altını çizen KLÜ Rektörü Şengörür, “Üniversiteler, sadece profesyonel meslek sahibi insanların yetiştirildiği yerler olmayıp; çalışma hayatınızda gerekli bilgi, beceri ve yetkinliklerin yanı sıra, kişiliğinizi oluşturacak entelektüel birikimin de edinildiği kurumlardır. Kırklareli Üniversitesi; modern kampüsü, nitelikli akademik ve idari kadrosu ile bulunduğu yöreye ve topluma olduğu kadar insanlığa her alanda katkı sağlayan, ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biridir” sözlerini ifade etti.

Hedef ülkemize donanımlı insanlar kazandırmak

Kırklareli Üniversitesi’nin hedeflerini dile getiren Rektör Şengörür, “Üniversitemiz, kurulduğu günden itibaren özgür düşünce ortamında bilgi üretmeyi ve aktarmayı, öğrencilerinin vizyonunu genişletip girişimci ruhlarını ortaya çıkarmayı ve ülkemize bilimsel olarak donanımlı insanlar kazandırmayı temel hedef edinmiştir” sözlerini kaydetti.

Öğrencilerin hayata daha iyi hazırlanmaları için…

Üniversite bünyesinde eğitim alacak öğrencileri ilerideki hayatlarında daha başarılı olabilmeleri için çaba harcadıklarını dile getiren KLÜ Rektörü Şengörür, “Üniversitemiz bünyesinde eğitim gören öğrencilerimizin hayata her açıdan daha iyi hazırlanmaları için büyük çaba harcamaktayız. Yükseköğretim alanında yaşanan gelişmeleri ve değişimleri yakından izlemekte ve örnek uygulamalar yapmaktayız” dedi.

“Kendinizi geliştirebileceğiniz bir ortam”

Öğrencilik yıllarında eğitim süre zarfında gelişme sağlamak için iyi şartların varlığını dile getiren Rektör Şengörür, “Eğitim-öğretim süresi boyunca üniversitemizin tam donanımlı derslik, laboratuvar, uygulama imkânları ve öğrenme süreçlerine aktif olarak katılacak, kendinizi geliştireceğiniz ortamlar bulacak, üniversitemizin bilimsel ve sosyal zenginliğine katkıda bulunarak gelecek yaşamınıza emin adımlar ile hazırlanacaksınız. Sosyal, kültürel ve sportif altyapımız ile ayrıcalıklı bir üniversitede eğitim alacak, birçok farklı ülkeden üniversite ile gerçekleştirdiğimiz öğrenci değişim programlarından faydalanabileceksiniz” ifadelerine yer verdi. 

“Değerli Öğrenciler…”

Şehrin coğrafi olarak önemli bir yerde bulunduğunu vurgulayan Rektör Şengörür, “Balkan Ülkeleri ve İstanbul’a yakınlığı, eşsiz doğal güzellikleri, zengin tarihi ve kültürel mirası, sahip olduğu huzur ve güven ortamıyla ülkemizin en yaşanabilir illerinden biri olan Kırklareli; öğrenmeyi destekleyecek nitelikte sürekli gelişen barınma ve sosyal imkânları ile sizi en iyi şekilde ağırlamaya hazır. Nitelikli akademik kadromuz; hayatınızı şekillendireceğiniz bu en önemli süreçte yanınızda olacak, eğitim-öğretim yaşamınız boyunca sizi bilgiyle donatmakla kalmayıp, mezuniyet sonrası yaşamınıza da hazırlanmanızı sağlayacaktır. Kırklareli Üniversitesi ailesine katıldığınız için sizleri tekrar kutluyor; üniversite eğitiminizin sağlıklı, mutlu ve başarılı geçmesini diliyorum” dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol