Edirne İl Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve
Hayvanları Koruma Timi tarafından Engelliler Gününe farkındalık oluşturma projesi kapsamında, Uzunköprü
İlçesinde ikamet eden bir özel gereksinimli kardeşimizin evine ziyaret gerçekleştirerek, sahiplendiği sokak
köpeğine, köpek maması hediye edildi. Uluslararası
Engelliler Günü, 1992 yılından itibaren her 3 Aralık günü değerlendirilen ve Birleşmiş Milletlerce kabul edilen özel bir gündür. Bugünün kabul edilmesinde ki hedef, özel gereksinimli bireylerin toplumdan soyutlanmaması ve tüm insanların fiziksel özelliklerine bakılmaksızın eşit
olduğunun vurgulanmasıdır.
Uluslararası Engelliler Günü kapsamında Edirne İl Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından Engelliler Gününe farkındalık oluşturma projesi kapsamında, Uzunköprü İlçesinde ikamet eden bir özel gereksinimli kardeşimizin evine ziyaret gerçekleştirerek, sahiplendiği sokak köpeğine, köpek maması hediye verildi. Açıklamada, “3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, özel gereksinimli vatandaşlarımızla ilgili hususlardaki duyarlılığın artması ve engellerin kaldırıldığı sevgi dolu bir dünya temenni ediyoruz, unutmayalım ki en büyük engel sevgisizliktir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.
MİNKLER ‘OKUL
SERVİSLERİNDE DAVRANIŞ’ KURALLARINI ÖĞRENDİ
Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının engellenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timleri tarafından İpsala ilçesi Koyuntepe İlkokulu öğrencilerine temel trafik kuralları, trafikte yayaların uyması gereken kurallar ve okul servis araçlarında davranış kuralları konuları hakkında trafik bilgilendirme eğitimi verildi. Ayrıca miniklere Trafik Jandarması temalı boyama kitabı hediye edildi. Açıklamada, “Yarınlarımızın geleceği çocuklarımız için güvenli bir trafik akışının sağlanmasına yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
CEZAEVİ PERSONELİNE TRAFİK
EĞİTİMİ VERİLDİ
Yine Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması olarak can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının engellenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timleri tarafından müşterek görev yapılan kurum personellerine verilen eğitim faaliyetleri kapsamında; Edirne F tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Edirne L tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda şoför olarak görevli personellere Trafik Kuralları, Güvenli Sürüş, Geçiş Üstünlüğü, Emniyet Kemeri Kullanımı ve önemi konularında eğitim ve bilgilendirme faaliyeti yapıldı. Açıklamada, “Güvenli bir trafik akışının sağlanması ve sıfır kaza düsturuyla meydana gelen can ve mal kayıplarının önlenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine aralıksız olarak devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.
NE ARAMIŞTINIZ ?
ÇOK OKUNANLAR
-
Kupa Canavarı Uzunköprü Masterler!
04 Tem 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Çocuklarıyla girdikleri sınavda üniversiteyi kazanan kadınlar mezuniyet sevinci yaşadı
30 Haz 2024 -
Hasatta sona yaklaşılan Trakya'da buğday üreticisi verimden memnun
02 Tem 2024 -
Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı yakalandı
18 Tem 2024 -
Tekirdağ'da plastik atık geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın söndürüldü
18 Tem 2024
ÇOK YORUMLANANLAR
-
Köy Kanununa Günümüzde Kim Uyuyor? Kim Denetliyor?
27 Haz 2024 -
UZO Bir Kez Daha Uyardı, “Herkes Önlemlerini Alsın”
27 Haz 2024 -
Ayçiçekleri Yağmur Bekliyor
27 Haz 2024 -
Edirne'de "dur" ihtarına uymayan alkollü ve ehliyetsiz sürücü kovalamaca sonucu yakalandı
27 Haz 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Kahraman Şehidimiz Doğduğu Köyde Anıldı
27 Haz 2024
Son Yorumlar
- Halil Sert son yolculuguna ugurlandi: Çok çok kıymetli bir insandı ve Çok başarılı bir müdürüydü keskin nişancıydı. Allah gani gani rahmet...
- "Kırklareli için yolumuzda emin adımlarla yürüyoruz": Kesimoğlu geçen seçimde haksızlığa uğrayıp bağımsız olunca oyumu ona vermiştim. Bu defa sen hem de ...
- Aday Dermenci, partililerle kahvaltıda bir araya geldi : Hayırlısı olsun inşallah kazanırsın ...
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol