Hep birlikte, daha nice nice yıllara Önadım

26 yılı geride bırakan Önadım Gazetesi, dün 27’nci kuruluş yıldönümü dostları ve meslektaşları ile birlikte kutladı. Başarılarla dolu bir geçmişi geride bırakan Önadım ailesi, yeniliklerle dolu, tarafsız, objektif habercilik anlayışı ile yeni ufuklara yelken açıyor. Doğum günün kutlu olsun Önadım!

Dile kolay, tam 26 yıl geride kaldı… Nice başarılara, olay yaratan haberlere, ufuk açan köşe yazılarına, yazı dizilerine ve gündem yaratan gazete sayılarına imza atan Öznur Tüzün önderliğindeki Önadım Gazetesi dün 27’nci yaşına basmanın onurunu ve gururunu yaşadı.
Bu anlamlı günümüzde bizleri yalnız bırakmayan dostlarımızla, dün gazetemiz binasında muhteşem bir kutlama gerçekleştirdik.
Kutlamamıza; AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanı Mehmet Çiler, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, Başkan Yardımcısı Hikmet Yıldırım ve eşi Eser Yıldırım, İl Mahalli İdareler Müdürü Alaeddin İkican, Anadolu Ajansı il temsilcisi Özgün Tiran, Yeşilyurt Gazetesi muhabiri Kadir Sinici, Uzunköprü Adalet Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Furkan Onur Öztaş, haber muhabiri Aytuğ Bediz, Hürfikir Gazetesi muhabiri Ertan Bayer, Gazetemiz sahibi Öznur Tüzün’ün kardeşi Demet Tüzün, Varlı ailesi ve çalışanlarımız tam kadro katılım gösterdiler.
Gazetemiz sahibi Öznur Tüzün ve kızı Tülin Öznur, gün boyunca davetlilerle tek tek ilgilendi. Saat 14.30’da başlayan kutlamada, yıldönümü pastasının “27” rakamından oluşan mumlarını üflemeden önce bir konuşma gerçekleştiren Öznur Tüzün şunları söyledi; “Önadım’lı olmak bir ayrıcalıktır. Her ne kadar bünyemizde ayrı ayrı gazete isimleri altında da bulunsanız, hepimiz Önadım’ın bir parçasısınız. Bu vesileyle Önadım’ın isim babası, ilk yazı işleri müdürü Nazif karaçam hocamızı burada saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Geçen yıl bizimle birlikteydi. Onun yaktığı meşaleyi, ben devam ettirdim. Benden sonra da inanıyorum ki, gençler devam ettirecek. Önadım Trakya basınında bir okul statüsünde yer alan bir gazetedir. Çok gazeteciler yetiştirdik, yetiştirmeye de devam edeceğiz. Hep birlikte, nice günlere, nice yıllara diyorum.”
Alkışlar eşliğinde güne özel hazırlanan pastanın mumlarını üfleyen Tüzün, daha sonra kendi elleriyle davetlilere ikramda bulundu. El emeği, göz nuru hazırlanan ikramlıkların lezzeti ise tek kelimeyle mükemmeldi.
Daha sonra ise Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, güne özel bir pasta hediye ederek Tüzün’ün ve personelimiz nezdinde kuruluş yıldönümümüzü ayrıca kutladı. Kendisine ayrıca teşekkür ediyoruz.
Yine bu güzel günümüzü unutmayarak bizlere çiçek gönderme nezaketinde bulunan; Hürfikir Gazetesi’ne, Anadolu Ajansı’na ve TREDAŞ yönetimine şükranlarımızı sunarız. Davetimize teşekkür eden, fakat yoğun çalışmalarından dolayı katılamayan; Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Uçar’a, köşe yazarlarımız; Hasan Öztürk ve Firdevs Büyükateş’e, Meslektaşımız Şenol Goncagül ve Yeşilyurt Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Savaş Eskici’ye teşekkürü bir borç biliriz.
Mesaj gönderen, telefon yoluyla yıldönümümüzü kutlayan, gönlü bizimle olan tüm dostlarımıza ve elbette okuyucularımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İyi ki varsın Önadım!Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Nice Yıllar Diliyorum...