"Harmandalı" ile öğrencileri okula bağladı

Kırklareli'nin Üsküp beldesinde bir ortaokulun müdür yardımcısı, taşımalı sistemle okula gelen köy çocuklarına öğrettiği "harmandalı" ile okula ilgilerini artırdı. Üsküp Atatürk Ortaokulu'nda yaklaşık 5 yıl önce teknoloji ve tasarım öğretmeni olarak göreve başlayan Emrah Mutluer, geçen yıl da müdür yardımcısı oldu.

Kılavuz, Ülkü Ocakları Kırklareli Şubesini ziyaret ederek, teşkilat üyeleriyle bir araya geldi.
Burada bir konuşma yapan Kılavuz, Ülkü Ocaklarının Türk gençliğinin şaşmaz adresi, yeri ve yuvası olduğunu söyledi.
Türk gençliğinin birçok yönüyle yetişmesi ve gelişmesi için mücadele verdiklerini vurgulayan Kılavuz, şuurlu gençlerin yetişmesi için var güçleriyle çalıştılarını belirtti.
Ülkü Ocaklarının medrese gibi ilim, irfan ve eğitim, kültür yuvası olduğunu ifade eden Kılavuz, ''Türk gençliğinin Türklük gurur ve şuuruyla, İslam ahlak ve faziletiyle yetişmesi adına büyük fedakarlıklar yapan kutlu bir yuvadır. Bir medresedir, mekteptir ve kardeşlerimizin ilim, iman, ahlak esasında kendilerini şuurlandırdıkları yuvadır. Allah'a şükürler olsun, sayısızca kardeşimiz bu duyguyla ve düşünceyle yetişiyor. Kimisi siyasette, kimisi ticarette, kimisi özel sektörde yüce Türk milletine ve devletimize hizmet ediyor ve faydalı oluyorlar. Bizim herşeyimiz gençliktir. Bir milletin geleceği, umudu, teminatı gençliktir. Gençlik olmadan geleceğimiz olmaz. Hamdolsun, Türkiye’nin ve dünyanın da en büyük, dinamik, güçlü kararlı, sorumluluğunun farkında olan gençlik teşkilatı Ülkü Ocaklarıdır." diye konuştu.
Kılavuz, ayrıca uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla da çok mücadele ederek büyük başarılar elde ettiklerini dile getirdi.
Ziyaret daha sonra basına kapalı devam etti. (AA)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol