Hakkarili öğrencilerden Kırklareli ziyareti

Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in daveti üzerine ilk kez illerinden ayrılan Hakkarili lise öğrencileri Kırklareli’nde ağırlandı. Öğretmenleri ile birlikte kente gelen Hakkari Derecik İMKB Çok Programlı Lisesi’nden 21 öğrenci ilk kez Hakkari'nin dışına çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Hakkari Derecik İMKB Çok Programlı Lisesinden 21 öğrenciyi Kırklareli'ne davet etti. Davet üzerine, Türkiye'nin bir ucundan diğer ucuna öğretmenleriyle gelen öğrencileri Vali Bilgin misafir etti. İlk defa ilçelerinden çıkan öğrenciler Bilgin’e teşekkür etti.
Vali Bilgin, "Hakkari, Şırnak, Muğla, Artvin, Kırklareli hiç fark etmiyor, biz bir bütünüz. Kırklareli mutluysa, Hakkari mutludur, Muğla mutluysa Artvin mutludur. Türkiye dünyanın en güzel ülkesidir. Dolayısıyla hepimiz aynı gemide bulunan yolcuyuz. Bu nedenle bu geminin su almaması gerekiyor." ifadelerini kullandı.
Vali Bilgin, "Biz birlikteliğimizi en üst seviyede tutuğumuz sürece bizimle savaşmak isteyen, bizi güçsüz kılmak, ayrıştırmak ve mutsuz kılmak isteyen dış odaklar bizimle hiçbir zaman mücadele edemez." şeklinde konuştu.
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Elif Tanrıkulu da tek arzularının vatana, millete hayırlı evlatlar yetiştirebilmek olduğunu ifade etti. Öğrencilerinin hepsinin yüreklerinin pırıl pırıl olduğunu aktaran Tanrıkulu, öğrencilerinin ilk defa Hakkari'nin dışına çıktığını, uçak ile tanıştığını anlattı.
Öğrencilerden Birgül Üstündağ da Kırklareli'nde çok eğlendiklerini ve ilk kez Hakkari'nin dışına çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. (Kırklareli Valiliği)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Hakkariden girip kırklarelnden çıkacak olan nedir?i