HASTANEDE SKANDALLAR TAM GAZ SÜRÜYOR!

Uzunköprü Devlet Hastanesinde günden günde derinleşen sağlık krizi çok daha ciddi boyutlara ulaşıyor. Doktor yokluğundan dolayı en erken sünnet randevularının 2 ay sonrasına verildiği, bazı polikliniklerde ise muayene randevularının 3 ay sonrasına atıldığı hastanede şimdi ise ultrasonografi krizi yaşanıyor.

Muayene olma şansına erişen vatandaşlara net teşhis konulması için elzem uygulamalardan birisi olan ultrason randevuları ilk etapta en erken 15 gün sonrasına veriliyor. Lakin randevu günüde ultrason alanına giden hastalara çeşitli sebepler ile randevularının ileri bir tarihe ertelendiği belirtilerek yeni tarihler veriliyor. Son bir ayda 3. kez hastaneden dönmek zorunda kalan vatandaşlara hastaneden ulaşılarak randevularının 4. kez iptal edildiği bildirilerek bu seferde en  erken 20 gün sonrasına randevu verildiği öğrenildi. Kimi zaman doktorların hastalandığı ifade edilerek iptal edilen randevuların bu sefer ise ilgili doktorun cenaze işlemlerinden dolayı iptal edildiği bilgisi verildi. Ultrason ile net teşhis konulması gereken bazı hastaların bu süreçte şikayetlerinin arttığı ve sürekli acil servislere müracaat etmek zorunda olduğu biliniyor.


Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. giderlerse gittiler işte 08 Temmuz 2022 Cuma 12:39:41

    Avrupada çarşı kapatıp milletin parasını kişisel çarçura yatıranlar Mekkede Kabe kapatıp yüzlerce koruma arasında tavaf kılanlar sefilhanesinin bodrumunda hastane kurup milleti doktorsuz ve canavarlara hedef bırakanlar kınalar yaksınlar sıgalarından önce kınalar