Gündoğdu’dan yoksulluk çıkışı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu’nun Kırklareli saha çalışmaları hakkında basın açıklaması yaptı. Milletvekili Gündoğdu, “Yoksulluk çığ gibi büyüyor” dedi.
CHP Kırklareli Milletvekili Gündoğdu, hafta boyu gerçekleştirdiği çalışmaları dile getirerek, “Kırklareli’nde saha çalışmalarımıza devam ediyoruz. Saha çalışmalarımız kapsamında; 25.09.2023 Pazartesi günü Lüleburgaz İlçemizde Olağan Halk Toplantısına katılarak partililerimizle bir araya geldik, seçim sonrası değerlendirme yaparak, yaklaşan yerel seçimlerde yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduk. 26.09.2023 Salı günü, Kofçaz İlçemizi ziyaret ederek İlçe Başkanlığımızda örgütümüzle birlikte olduk daha sonra Tarım Kredi ve Yağlı Tohumlar Satış Kooperatiflerimizi ziyaret ederek üreticilerimizin sorunlarını dinledik. 27.09.2023 Çarşamba günü, CHP İl Başkanlığımızda düzenlenen Olağan Halk Toplantısına katılarak, ülke gündemini ve önümüzdeki yerel seçimlere ilişkin düşüncelerimizi paylaştık, karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk.28.09.2023 Perşembe günü, Babaeski İlçemizde partimizin olağan halk toplantısına katılarak partililerimizle buluştuk, yerel seçimler öncesi ilçemize ve ülke gündemine ilişkin düşüncelerimizi paylaştık. Daha sonra Babaeski Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Ziraat Odası ve Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifini ziyaret ettik. Ardından Pehlivanköy ilçemizde ilçe örgütümüzle birlikte olduk, birlikte ziyaretler gerçekleştirdik. 29.09.2023 Cuma günü ise Demirköy ilçemizi ve STK’larımızı ziyaretlerimize devam ettik” sözlerini ifade etti.Milletvekili Gündoğdu, ekonomiyi eleştirerek, “22 yıllık AKP iktidarları sonunda aylık enflasyon, dünyadaki 140 ülkenin yıllık enflasyonundan daha fazla olmuş, dünyada gıda fiyatları düşerken bizde sürekli artıyor. Gıda enflasyonunda dünya dördüncüsü olduk. Ülkemizde ilk kez çocuk açlığı yaygınlaşıyor, yoksulluk çığ gibi büyüyor. Tüm sıkıntılara rağmen umutsuzluğa kapılmadan sorunların çözümü için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Saygılarımla” sözlerini ifade etti. (N.Şensöz)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. 3. dönem vekilliğiniz 02 Ekim 2023 Pazartesi 09:11:00

    3. dönem vekilliğiniz zenginlik değil de nedir ? Mecliste sadece tespit yapmak için mi ? Sonra "durumu ortada vatandaş"ı gazlıyorsunuz. Tespit yapmayın nasıl düzeltecekseniz onun gereğini yapın. Bunun için de iyi bir muhalefet olmak için kendi partinizi düzelterek başlayın.