"Güçlü Bir Ulusal Ekonomi için Fikri Mülkiyetin Rolü Zirvesi"

Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel,"Güçlü Bir Ulusal Ekonomi için Fikri Mülkiyetin Rolü Zirvesi"ne ilişkin açıklamalarda bulundu.Altıntel İstanbul’da yapılacak bu zirve ile “ekonomide inovasyon”, “kamuya düşen roller”, “kalkınma”, “yaratıcılık”, “telif hakları”, “kültür endüstrileri” ve “yeni iş modellerinde fikri mülkiyet haklarının korunması” konularının ele alınacağını bildirdi.

Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) tarafından açıklanan COSME Programı kapsamında bilgilendirmelerde bulundu. “Güçlü Bir Ulusal Ekonomi için Fikri Mülkiyetin Rolü Zirvesi”nin 07Ekim 2019 tarihinde İstanbul’da düzenleneceğini bildiren Altıntel, etkinlik ile “ekonomide inovasyon”, “kamuya düşen roller”, “kalkınma”, “yaratıcılık”, “telif hakları”, “kültür endüstrileri” ve “yeni iş modellerinde fikri mülkiyet haklarının korunması” konularının ele alınacağını belirtti. "Güçlü Bir Ulusal Ekonomi için Fikri Mülkiyetin Rolü Zirvesi"ne ilişkin açıklamalarda bulunan Altıntel, şunları söyledi;
“Milletlerarası Ticaret Odası (ICC), dünyada ticaretin ve yatırımların artırılması amacıyla 1919 yılında kurulan ve merkezi Paris'te yer alan dünya çapında bir sivil toplum örgütüdür. Bugün, 100'den fazla ülkede 45 milyon teşebbüsü kapsayan bir üye ağıyla dünyanın en büyük iş organizasyonu olan ICC'nin Türkiye Milli Komitesi, 1953 yılında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) çatısı altında kurulmuştur ve o tarihten bu yana görevini başarıyla sürdürmektedir. ICC Türkiye'nin faaliyetleri, ağırlıklı olarak bankacılık, tahkim, rekabet, fikri mülkiyet haklarının korunması, G20 öncelikleri, vergi politikaları, ticaret hukuku, dijital ekonomi politikaları, gümrük ve ticaret kolaylaştırması üzerine yoğunlaşmaktadır. Her yıl, iş dünyası için önem arz eden konularda etkinlikler düzenleyerek iş dünyasını, karar alıcılarla, akademisyenlerle ve ilgili tüm paydaşlarla biraraya getirmeyi hedefleyen ICC Türkiye, bu yıl, ICC'nin kuruluşunun 100'üncü yılında ekonomik ve teknolojik gelişmeler ışığında, inovasyona dayalı iş modelleri kadar büyük rol oynayan ve bu pazarları şekillendiren fikri mülkiyet haklarının korunması konusuna ilişkin bir program üzerinde çalışmayı hedeflemiştir. Bu amaçla; TOBB, ICC Türkiye Milli Komitesi ile Ankara Üniversitesi FİSAUM işbirliğinde ve TOBB-ETÜ'nün de desteğiyle 7 Ekim 2019 tarihinde İstanbul'da Hilton Bomonti Otel ve Konferans Merkezi'nde "Güçlü Bir Ulusal Ekonomi için Fikri Mülkiyetin Rolü Zirvesi" düzenlenmesi planlanmaktadır. Akademi, iş dünyası ve fikri mülkiyet uzmanlarından oluşan yaklaşık 300 kişilik bir katılımın beklendiği uluslararası etkinlik kapsamında; yeni ekonomide inovasyon, kamuya düşen roller, kalkınma, yaratıcılık, telif hakları, kültür endüstrileri ve yeni iş modellerinde fikri mülkiyet haklarının korunmasına ilişkin konuların ele alınması planlanmaktadır."

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol