“Göğsümüzü siper etmeye devam edeceğiz”

Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Altıntel mesajında, “Yüzyıllardır olduğu gibi bugün de yarın da ülkemizin birlik ve beraberliğine göz dikenlere karşı göğsümüzü siper etmeye devam edeceğiz” dedi.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel, Anadolu topraklarının dünyada eşi benzeri olmayan sayısız cesaret ve kahramanlık örneğiyle dolu olduğuna vurgu yaptı.Altıntel mesajında; “Anadolu, aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin destansı mücadeleleri sayesinde bizlere vatan kılınmıştır. Bugün üzerinde yaşadığımız bu topraklar da vatan, millet ve bayrak sevdasıyla hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen, korkusuzca şehitlik ve gazilik mertebelerine erişen büyük kahramanlarımızın bizlere en kıymetli armağanı ve emanetidir. Şehitlik ve gazilik makamları da bu emanetlerin en büyük simgesidir. Büyük bir şeref, onur ve haysiyet timsali şehitlerimizi hayırla yad etmek, gazilerimize sahip çıkmak ise bizler için büyük bir sorumluluk ve görevdir. Zira eğer bugün şehit ve gazi kanıyla sulanmış Anadolu’nun her bir karış toprağına huzurla, güvenle basabiliyorsak bunu isimsiz binlerce kahramanlarımıza borçluyuz.
Muharebe meydanlarında canlarını ortaya koyarak savaşan, fedakâr ve kahraman gazilerimizin şeref ve kahramanlık günü olan 19 Eylül’de ülkemizin birlik ve beraberliğine göz diken, demokrasi ve özgürlüğünü gasp etmeye çalışanlara karşı göğsümüzü siper etmeye azim ve kararlılıkla devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle,
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurtuluş ve Kuruluşunda, İstiklal ve istikbalinde bugüne kadar kahramanca savaşmış, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.Vefanın, azmin, cesaretin timsali olan gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum" dedi.
Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol