“Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” İşbirliği Protokolü imza töreni gerçekleştirildi

Trakya Kalkınma Ajansı ile Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında “Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arda Toplantı Odası’nda 13 Ekim 2017 Cuma günü düzenlenen işbirliği protokolü imza törene Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, Edirne İl Milli Eğitim Hakan Cırıt ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan katılım gösterdi.
Protokol ile Maker Eğitimleri doğrultusunda Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olarak hizmet veren ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrencilere yeni nesil üretim araçlarının ve robotik sistemlerin tanıtılması; Maker Eğitimleri içerisinde yer alan araçların teknoloji odaklı kullanımının öğretilmesi ve öğrencilere üretim kültürünün aşılanması hedefleniyor.
Bu amaçla öğrencilere, Arduino Kartı Tanıma, 3 Boyutlu Yazıcıları Tanıma, Tasarım ve Üretim Modülü ve Örnek Baskı Yapılması, Robotik Uygulamalar ve Örnek Proje Yapılması eğitimleri verilecek.
Protokol, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi. Taraflar, söz konusu protokolün hayırlı olması temennisinde bulundular.
Yemekte bir araya geldiler…
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, geçtiğimiz günlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kitap Yazma Komisyonunda görevli öğretmenlerle görüştü.
İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, Müdürlük bünyesindeki müdür yardımcıları ile şube müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kitap Yazma Komisyonunda Görevli Öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen yemekte bir araya geldi.
12 Ekim 2017 Perşembe günü İlimiz Merkez Otelcilik ve Turizm Uygulama Hoteli’ndeki yemekte komisyonda görevli öğretmenler, kitap yazma sürecinde moral ve motivasyonlarının artırılmasında kendilerine desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım ve yöneticilere teşekkür etti. Düzenlenen yemekli buluşmada kitap yazma süreci ile ilgili karşılıklı görüş alışverişi de yapıldı.
“Öğretmen Buluşmalarının” ilki gerçekleştirildi…
Marka Eğitim Şehri Kırklareli- MEŞK kapsamında planlanan “Öğretmen Buluşmalarının” ilki 12 Ekim 2017 Perşembe günü İlimiz Merkez Otelcilik ve Turizm Uygulama Hoteli’nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet Uzun başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıya ilimizde görev yapan on bir sınıf öğretmeni katılımcı olarak destek verdi. Öğretmen buluşmaları öğretmenlerle birlikte eğitimin- eğitimcinin sorunlarını müzakere etmek, onlardan MEŞK projesinin işleyişi ile ilgili sürekli dönütler almak amacıyla düzenleniyor.
Düzenlenen ilk toplantıda, iyi uygulamaların paylaşımı, öğretmen motivasyonun artırılması, düzenlenen seminer ve eğitimlerin kalitesi, özel öğrenim konusu, veli-öğretmen işbirliği, okullarda takım sporları, değerler eğitimi ve medyanın değerler eğitimi üzerindeki yıkıcı etkileri dile getirildi. (Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol