Gelin ESER’in maaşı; 4.042,62 TL

- Mali yetersizlikten dolayı ihtiyaçları erteleyen ZİYA ESER bu harcamaların açıklamasını nasıl yapacak?

- Alınan iki makam aracı ne kadara mâl oldu? Alınması acil ihtiyaç mıydı?

- Ortalama yaşı 40 civarında olan hizmet araçları ile şoförlerin “CAN GÜVENLİĞİ” pahasına NASIL HİZMET VERİLİYOR?

Kırklareli İl Özel İdaresi’nde yaşanan yanlış uygulamaların, haksızlığın takipçisi olmayı sürdürüyoruz. Bu konuda gerek e-posta, telefon ve mesajla, gerekse bizzat gazetemiz tesislerine başvurarak yaşadıklarını bizlere aktaran pek çok mağdur vatandaşımızı sesi olmaya da devam ediyoruz.

Yerel basında kendisi ve kurumu hakkında çıkan iddiaları yaptığı basın açıklamasıyla cevap veren Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser şunları kaydetmişti;
“Özel idare bir yerel yönetimdir. Çoğunlukla bu yörenin insanlarının çalıştığı kurumlardır. Ben Genel Sekreter olarak 6.yılımdayım. Bu süre içinde benim burada ailemden kadrolu çalışan oğlum naklen atama yoluyla bu kuruma geçmiştir. Gelinim de sözleşmeli girmiştir. 100 küsur taşeron var şu anda. Taşeron, Özel İdare ile muhatap olan kişi değildir. Özel idarenin ilgili birimi şartnamelerini açıklar, hangi şartlarda hangi işte eleman alacağını hazırlar. İhaleyi ona göre yapar, sonra elemanları ihaleyi alan firma verir. Bu firmaya herkes eleman sokmaya uğraşır. Benim yakınım da sizin yakınınız da uğraşır. Yüklenici firmaya birileri girmişse uğraşmışsa ve bu birileri benim yakınım çıkmışsa bunun nesi suç? Görevde yükselme sınavıyla ne alakası var?”
Bu açıklamalar ışığında yaptığımız araştırmalara göre şu anda İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser’in taşeronlar dahil, 13 yakını kurumda görev yapıyor. Bizler bu kişilerin isimlerini saklı tutmayı tercih ediyoruz. Ancak Genel Sekreter Eser, istediği zaman bunları kendisine sunmaya hazırız.
Bununla birlikte Eser’in gelini de dahil olmak üzere yüksek maaşla kurumda görev yapan bazı kişilerin de bu ücretleri alacak ne işler yaptığı da kamuoyunun merak ettiği sorular arasında yer alıyor.
O makam araçları
kimler için?
Yine Kırklareli İl Özel İdaresi bünyesine kısa bir süre önce alınan iki adet son model makam aracının şu anda kimler tarafından kullanıldığını da öğrenemedik. Kurum bünyesinde yaş ortalaması 40’ı bulan, bu araçları kullanırken tabiri caiz ise “kelle koltukta” iş yapmaya çalışan emektarlar, araçlarının yenilenmesini beklerken, kurumu kazandırılan (!) iki adet makam aracı hakkında yetkililerden bilgi almaya çalıştık fakat başaramadık. “Alınan iki makam aracı ne kadara mâl oldu? Alınması acil ihtiyaç mıydı? Ortalama yaşı 40 civarında olan hizmet araçları ile şoförlerin “CAN GÜVENLİĞİ” pahasına NASIL HİZMET VERİLİYOR?” gibi sorularımız cevapsız kaldı. İl Özel İdare birimleri tarafından “sizi yetkili makama bağlayayım” denmesine rağmen o makama bir türlü ulaşamadık ve hep şu cevabı aldık; “Bu konuda bilgi vermeye yetkili değilim.”
Bizler de takdiri kamuoyuna bırakıyoruz. (ÖZNUR TÜZÜN)

 

Yorum Yazın

1 Defa Yorum Yapılmış.

  1. Allahında bir hesabı var günü geldiğinde ciyak ciyak bağırtıyor AlimAllah