Gelecek için, çevreye duyarlı gençler Ülkü Ocakları’ndan yetişecek

Kırklareli Ülkü Ocakları "Sürdürülebilir Bir Yaşam İçin Sürdürülebilir Tarım" diyerek tarım projesi başlattı. Permakültür – Sürdürülebilir Tarım Projesi kapsamında geleceğin teminatı olan çocuklarla bir araya gelindi.

Kırklareli Ülkü Ocakları İl Binası’nda çocuklar ile bir araya gelerek bilinçli gençler yetişmesini hedefleyen Kırklareli Ülkü Ocakları, “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak geleceğin büyük Türkiye’sini inşa ederken, her alanda bilinçli ve kültürlü nesiller yetişmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz” sözlerini ifade etti.
Dünya ve ülke sorunlarına yönelik çözümler üretmek
Ülkü Ocakları olarak dünyada ve ülkemizdeki sorunlara yönelik çözümler aradıklarını ifade eden Kırklareli Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, “Ülkü Ocakları olarak dünyada ve ülkemizde yaşanabilecek sorunlara yönelik çözümler üretebilmek adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Yaz döneminde ise tüm il ve ilçe ocaklarımızda Permakültür yani sürdürülebilir Tarım projemizi başlatıyoruz” ifadelerini kaydetti.
En güncel sorunların başında çevre sorunlarının geldiğini vurgulayan Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, “Permakültür, özellikle şehirlerde; balkon, teras ve bahçe gibi değerlendirilebilir alanlarda herkesin kendi sebze ve meyvesini yetiştirmesini sağlayan ve bunun da sürdürülebilir olmasını sağlayan bir tasarım modelidir.
Bulunduğumuz yüzyılın en temel problemlerinden biri olan çevre sorunlarının çözümü olan sürdürülebilir yaşama doğru ilerlemek için oldukça başarılı bir sistemdir. Permakültürün en temel direktifi, kendimizin ve çocuklarımızın sorumluluğunu üstlenmek ve ekolojik, karbon ayak izimizi sıfırlamaktır” dedi. (N.Şensöz)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol