Geleceğin girişimcileri sertifikalarını Rektör Şengörür’ün elinden aldı

Kırklareli Üniversitesi ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Trakya’da girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve gençleri teknoloji odaklı girişimciliğe teşvik etmek amacıyla 03 - 04 Kasım, 03 - 04 Aralık ve 17 - 18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen “Wake Up Yenilikçi İş Fikri Bulma Eğitimleri”ne katılan öğrenciler, gerçekleştirilen törende sertifikalarını aldı. Törende konuşan Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, ““Girişimci bir üniversite olmak en önemli amaçlarımızdan biri” dedi.

Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen sertifika törenine; Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, akademik ve idari personel ile kursiyer öğrenciler katıldı. Tören başlamadan önce Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Emre Beji, sunum eşliğinde Ajansın “Yeni İşim Girişim” programı hakkında bilgiler paylaştı. Törenin açılış konuşmasını yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ajans olarak ellerinden geldiğince üniversitelerle işbirliği içerisinde öğrencilere yönelik girişimcilik ve teknoloji tabanlı eğitimler vermeye gayret ettiklerini dile getirdi.
“Kayalı Kampüsümüzde Trakya Kalkınma Ajansı’nın da desteğiyle 'Girişimcilik Evi' kurmayı
düşünüyoruz”
Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür ise, girişimciliğin ilk adımını oluşturan iş fikri bulma eğitimlerine 85 öğrencimizin katıldığını belirterek, şöyle konuştu: “Girişimci bir üniversite olmak en önemli amaçlarımızdan biri. Girişimciliğe yönelik olarak Kayalı Kampüsümüzde Trakya Kalkınma Ajansı’nın da desteğiyle 'Girişimcilik Evi' kurmayı düşünüyoruz. Bu konu ile ilgili gerekli bütün altyapıyı orada oluşturmak istiyoruz. Girişimciliğe merak duyan veya doğuştan girişimcilik yeteneğine sahip olan öğrencilerimiz Girişimcilik Evinde fikirlerini gerçeğe (ürün haline) dönüştürme imkanına sahip olacaklar. Siz değerli öğrencilerimizin girişimci olmak için 'Wake Up Yenilikçi İş Fikri Bulma Eğitimi'ne katılmasını çok önemsiyorum. Bundan sonra düzenlenecek eğitimlere de katılım göstermeniz sizleri daha donanımlı hale getirecektir.”
Öğrenciler sertifikalarını aldı
Rektör Prof. Dr. Şengörür, konuşmasının sonunda eğitimlerin düzenlenmesine katkı sunan başta Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Açılış konuşmalarının ardından Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından “Wake Up Yenilikçi İş Fikri Bulma Eğitimleri”ne katılan öğrencilerimize sertifikaları takdim edildi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol